Táborzárás győzelemmel!

2019.01.24. 18:50

Utolsó törökországi felkészülési mérkőzésén a Haladás 2-1-re legyőzte a román FC Voluntarit.

Szombathelyi Haladás–FC Voluntari 2-1 (1-0). – Lara, felkészülési labdarúgó-mérkőzés.

Haladás: Király – Habovda (Schimmer, 60.), Saláta (Kolcák, 46.), Jagodics (Tamás, 60.), Mohl (Németh Milán, 60.) – Funsho (Rácz, 60.), Daushvili (Nyári, 46.), Golodjuk (Halmosi, 60.), Ofosu (Rui Pedro, 46.) – Priskin (Gaál, 60.), Rabusic (Németh Márió, 46.). Edző: Horváth Ferenc

Csütörtökön ismét leszakadt az ég a Török Riviérán, esett, dörgött, villlámlott, így a Haladás edzőmérkőzése a román első osztály 14., azaz utolsó helyén álló FC Voluntari ellen az eredetileg magyar idő szerint 13.30-ra tervezett helyett 16 órakor kezdődött.

A negyedik percben Golodjuk 20 méteres szabadrúgását védte a román kapus. Három perc múlva Habovda ívelt középre egy szabadrúgást ám Priskin kevéssel lemaradt a labdáról. A 25. percben Priskin egy csel után középre adott, de Rabusic is lemaradt a beadásról. A 38. percben Funsho egyedül tört kapura a jobb oldalon, 14 méteres lövése elsuhant a bal kapufa mellett. Sorjáztak a szombathelyi helyzetek. A 45. percben Habovda jobb oldali szögletét a kapus Saláta elé ütötte, aki nyolc méterről a kapuba helyezett (1-0). Szünet után a románok kezdtek aktívabban, Király védett két nagyot. A 67. percben egy rossz román hazaadásra Rui Pedro lecsapott és becsúszva, közelről a hálóba lőtt (2-0). A 76. percben a vasi támadások közepette egy jobb oldali akció végén tíz méterről a románok szépítettek (2-1). A 88. percben szép vasi támadás végén Gaál lefutotta a védőket, de 16 méteres lövését védte a román kapus.

Rui Pedro megszerezte első gólját a Haladásban

A szombathelyiek betartották a taktikai utasításokat, fegyelmezetten, összeszedetten futballoztak, megérdemelten nyertek.

A vasiak pénteken indulnak haza, a repülőgép 12.05-kor száll fel Antalyából.