Bravúr a listavezető ellen!

2018.11.10. 19:10
Pum András

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás óriási meccsen 1-0-ra legyőzte az éllovas FTC-t. Rózsa Dániel tizenegyest hárított!

SZOMBATHELYI HALADÁS - FERENCVÁROSI TC 1-0 (0-0)

Szombathely, 8294 néző, játékvezető: Farkas Á.

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Habovda, Kolcák, Tamás, Bosnjak – Mészáros, Jancsó, Jagodics, Ofosu – Gaál, Priskin.

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Heister – Spirovski, Lanzafame, Sigér, Bőle, Pertjak – Lanzafame, Böde.

A Fradi ellen 1800. NB I-es bajnokiját vívja a Hali.

A Haladás tiszta zöldben, az FTC tiszta fehérben játszik.

A kezdőrúgást a 20. születésnapját ünneplő Papp Krisztián végzi el.

A Ferencváros kezdte a játékot.

4. perc: Priskin szerzett labdát a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, de 14 méteres lövése Heisterről szögletre vágódott

Talán mondani sem kell, parádés a hangulat a stadionban, amely szinte teljesen megtelt

10. perc: Sigér 20 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását védte nagy vetődéssel Dibusz

13. perc: Lanzafame kapott sárga lapot

Egyelőre egál a meccs, ugyan valamivel a vendégek birtokolják többet a labdát, de a Haladás jól tartja magát

21. perc: Gaál kapott sárga lapot

22. perc: Heister 23 méterről, középről leadott lövését védte Rózsa

26. perc: Ofosu száguldott el a bal szélen, éles szögből, hat méterről leadott lövése Lovrencsicsről szögletre pattant

30. perc: Priskin 25 méteres lövése suhant el a jobb sarok mellett

37. perc: Lanfazame húzott befelé a bal oldalon, de lövése méterekkel elkerülte Rózsa kapujának bal oldalát

42. perc: Habodva jobbról ívelt középre, Priskin továbbfejelte a labdát, a hosszún érkező Ofosu a jobb sarok mellé lőtt

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

52. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Spriovski döngölte a földbe Jagodicsot a tizenhatoson belül - tizenegyeshez jutott a Haladás: A büntetőt az elvetődő Dibusz mellett Gaál a kapu közepébe helyezte (1-0). Spirovski pedig sárga lapot kapott

57. perc: Blazic kapott sárga lapot reklamálásért

60. perc: Kettőscsere a Fradiban, Sigér helyett Gorriaran, és Bőle helyett Frimpong

62. perc: Egy előreívelt labdát Gorriaran fejelt kapura, de Rózsa nagyot nyújtózkodva védett

Paprikás a hangulat, előbb két Fradi-szabálytalanságot sem fújt le 10 másodpercen belül az egyébként jól bíráskodó Farkas Ádám. Most pedig Lanzafaménak nem tetszik valami

70. perc: Jancsó kapott sárga lapot

74. perc: Csere a Haladásban, Jancsót Kovács Lóránt váltotta

8294 a hivatalos nézőszám!

77. perc: Tamás nyomta földre a bíró szerint Leandrót a tizenhatoson belül. Tizenegyes. Habovda kapott sárga lapot dulakodásért. Lanzafame bal sarokra tartó büntetőjét Rózsa óriási vetődéssel kapufára tolta!!!! Csere az FTC-ben, Spirovski helyett Varga Roland érkezett

81. perc: Csere a Haliban, Gaál helyett Funsho állt be

83. perc: Priskin kapott sárga lapot

84. perc: Lanzafame kapásból, 13 méterről a léc fölé lőtt

90. perc: 4 perc lesz a ráadás.

92. perc: Csere a Haliban, Halmosi érkezik vastaps mellett Ofusu helyére.

Vége a mérkőzésnek, a Haladás megérdemelten nyert!