Az OTP Bank Liga 8. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 4-1-re alulmaradt Kisvárdán.

KISVÁRDA MASTER GOOD - SZOMBATHELYI HALADÁS 4-1 (2-0)

Kisvárda, 1700 néző, játékvezető: Németh Á.

Kisvárda: Felipe - Melnik, Anderson, Ene, Protic - Lucas, Vári, Misic - Sassá, Horváth Z., Ilic

Haladás: Király - Schimmer, Benes, Kolcák, Habovda - Jagodics, Grumics - Funsho Rácz, Gaál - Priskin

A vasi cserék: Rózsa, Kovalovszki, Németh Milán, Jancsó, Németh Márió, Halmosi, Rabusic

A Haladásban nem léphetett pályára fogműtétje miatt Mészáros Karol.

A hazaiak tiszta pirosban, a vasiak tiszta fehérben játszanak. A Kisvárda kezdte a mérkőzést.

4. perc: Misic jó helyzetből, 19 méterről középről leadott gyenge lövése nem okozott gondot Királynak

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre a Kisvárda irányítja a játékot, a Haladás térfelén folyik a játék.

16. perc: Gaál bal oldali beadásáról Sassá mellett Funsho is lemaradt a hosszún

18. perc: 1-0. Sassá bal oldali bedobása után középen Horváth továbbfejelte a labdát, a hosszún érkező Ilic lekezelte, majd hét méterről laposan a kapu közepébe lőtt (1-0).

24. perc: Gaál jobbról, 24 méterről végzett el szabadrúgást, a kapu közepébe tartó labdát Felipe biztosan fogta

28. perc: Kolcák kapott sárga lapot, mert fellökte Sassát

29. perc: 2-0. Szabadrúgás után Misic kapta a labdát a bal szélen, éles beadására a hosszú oldalon ketten vetődtek be, közülük a lesen érkező Horváth egy lépésről a bal sarokba sodorta a labdát (2-0)

31. perc: Habodva remek bal oldali beadását Rácz hét méterről a bal sarok irányába fejelte, Felipe nagyot védett

32. perc: Gaál kapott sárga lapot

34. perc: Ilic forgatta meg Benest a bal szélen, majd nyolc méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

Vége az első félidőnek. A Kisvárda nagyon megnyomta a meccs elejét, majd a második gól után visszavett a tempóból. A Haladás ezt követően átvette az irányítást, több kisebb helyzetet dolgozott ki.

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt Michal Hipp, Grumicsot Jancsó András váltotta

55. perc: Anderson bal oldali beadását Sassá hat méterről, nagy helyzetből a léc fölé fejelte

58. perc: 3-0. Misic vezette jobbról befelé a labdát, majd 20 méterről kilőtte a jobb sarkot. Csere a Haladásban, Gaál helyett Rabusic érkezett

59. perc: Rácz középről, 21 méterről a bal kapufát találta el

62. perc: A bal oldalra bemozgó Protic 13 méterről lőtt a léc fölé

64. perc: Csere a Kisvárdában, Misic helyett Milevszkij érkezett

66. perc: 3-1! Rabusic-Rácz volt a labda útja, utóbbi a védők mögé belépő Priskinhez passzolt, a támadó 10 méterről a jobb sarokba lőtt

68. perc: 4-1. Egy kontra után Ilic lógott meg a bal szélen, majd 11 méterről a bal sarokba helyezett (4-1).

71. perc: Csere a Kisvárdában, Gosztonyi érkezett Sassá helyére

72. perc: Priskin balról, 20 méterről leadott lövését védte Felipe

78. perc: Csere a Kisvárdában, Horváthot Karasjuk váltotta

81. perc: Lucas került helyzetbe a bal szélen, de 12 méterről a bal kapufa mellé tekert

83. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Németh Márió állt be

85. perc: Vári kapott sárga lapot

86. perc: Jancsó kapott sárga lapot

90. perc: Priskin 12 méteres életerős lövését védte bravúrral Felipe

Három perc a ráadás

Vége a mérkőzésnek. A Kisvárda megérdemelten nyert, igaz a gólkülönbség túlzott.