Megállíthatatlan Haladás!

2016.08.17. 17:45
Pum András

Az OTP Bank Liga 6.fordulójában a szombathelyiek David Williams góljával 1-0-ra nyertek Debrecenben.

DEBRECENI VSC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-1 (0-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2367 néző, játékvezető: Erdős

Debrecen: Danilovics - Kuti, Brkovic, Mészáros, Korhut - Jovanovic, Djelmic, Varga, Horváth - Tisza, Kulcsár.

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Németh, Rácz, Halmosi - Williams

Napsütéses, kellemes időben melegítenek a csapatok az impozáns Nagyerdei Stadionban.

Néző sajnos meglehetősen kevés van, a kezdés előtt pár perccel mintegy 2000-en lehetünk.

A Debrecen tiszta fehérben, a Haladás tiszta zöldben lép majd pályára.

A Loki kezdte a játékot.

3. perc: Labdavesztés után Kulcsár indult meg a jobb oldalon majdnem teljesen üresen, majd 20 méterről a léc fölé lőtt

5. perc: Németh bal oldali szöglete Wils válláról hat méterről a léc fölé perdült

Mindkét csapat óvatosan futballozik, egyik sem rohan fejjel a falnak

11. perc: Kulcsár passza a menteni igyekvő Wilsről Jovanovic elé került, a bosnyák 13 méterről, középről fölé lőtt

19. perc: Djelmic kapott labdát a jobb szélen, de lövése a bevetődő Iszlairól szögletre vágódott

20. perc: Kuti próbálkozott 24 méterről, fölé ez is

Az utóbbi percek a hazaiaké, de álljuk a sarat

29. perc: Bosnjakot találta telibe egy szabadrúgás, ápolni kellett a védőt, de már visszatérhetett a pályára

2367 a hivatalos nézőszám

Néhány Hali-drukker is elutazott Debrecenbe, és bizony hallatják a hangjukat

Jó iramú a meccs, nincs egyetlen perc üresjárat sem

Az utolsó pár percre kiegyenlítettebbé vált a játék

44. perc: Bosnjak pontos, bal oldali beadását Halmosi tíz méterről Danilovics kezébe lőtte

Egy perc a ráadás

45. perc: Nagy Hali-helyzetek! Williams 20 méteres, jobb oldali lövését bravúrral védte Danilovics, majd a labda végül Némethez került, a támadó 14 méterről, balról a bal felső sarok mellé bombázott. Szép jelenetek voltak!

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő

Öt perc telt el a második félidőből, jó a meccs

52. perc: Tisza 26 méteres, félmagasan a kapu jobb oldalába tartó szabadrúgását védte biztosan Rózsa

54. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Gaál érkezett a pályára

56perc: Halmosi bal oldali beadását a rövid saroknál érkező Williams óriási helyzetből öt méterről a léc fölé lőtte

58. perc: Németh Márió kapott sárga lapot

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak bal oldali, óriási bedobását Mészáros fejjel éppen Williamshez csúsztatta, aki szintén fejjel, hat méterről a bal sarokba bólintott (0-1).

62. perc: Horváth 10 méteres, jobb oldali lövését Rózsa bravúrral tolta a léc fölé

64. perc: Kettőscsere a Debrecenben, Djelmic helyett Bereczki, Tisza helyett Castillion a pályán

67. perc: Csere a Haladásban is, Williams helyett Ars érkezett

72. perc: Kovács kapott sárga lapot

76. perc: Varga 25 méteres lövését védte biztosan Rózsa

Jön előre a Loki, de a Haladás remekül védekezi, ha teheti pedig, kontrázik. Izgalmas a meccs, naná...

79. perc: Csere a Debrecenben, Jovanovic helyett Ferenczi állt be

80. perc: Ferenczi került helyzetbe a bal oldalon, de 11 méteres lövése elsuhant a bal sarok mellé

86. perc: Ars kapott sárga lapot

90. perc: Csere a Haliban, Halmosi le, Tóth Máté be