Döntetlen a Lafnitz ellen

2018.06.30. 12:20

Első nyári, hazai felkészülési találkozóján a Haladás 2-2-es döntetlent játszott az osztrák harmadosztályú SV Lafnitz együttesével.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-SV Lafnitz 2-2 (1-0). - Szombathely, 300  néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pintér.

Haladás: Király (Gyurján, 46.) - Habovda (Schimmer, 46.), Tamás, Németh Milán, Bosnjak  - Jagodics - Medgyes (Mészáros, 46.) , Rácz, Németh Márió (Jancsó, 46.), Halmosi (Bolla, 46.) - Priskin. Edző: Michal Hipp.

A szombathelyieknél kisebb-nagyobb sérülés  miatt nem kevesebb mint kilenc futballista, Kolcák, Kovács, Grumics, Kovalovszki, Tóth M., Petró, Pinte, Rabusic és Funsho hiányzott  Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A 10. percben Rácz 12 méterről a felső lécet találta telibe, majd Németh Márió közeli lövését védte az osztrákok kapusa, Zingl.  Egy időre el is lőtték puskaporukat a vasiak, az osztrákok is vezettek néhány támadást. Viszonylag eseménytelen percek után Bosnjak a 39. percben balról, 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0). A gól után a vasiak játszottak fölényben, beszorították ellenfelüket saját tizenhatosára.

Szünet után  a 48. percben Priskin száguldott el a jobb szélen, beadását a méterekről becsúszó Németh Milán alig lőtte a jobb sarok mellett. A 62. percben Bosnjak balról a hosszú oldalra ívelt, Mészáros pedig 15 méterről kilőtte a jobb sarkot (2-0). Két perc múlva Gschiel büntetőből szépített (2-1), majd a 70. percben egy jobb oldali beadást Zivotic továbbított öt méterről a hálóba (2-2). A 78. percben Priskin 20 méteres szabadrúgása a felső kapufán csattant. A hajrában sorra vezette támadásait a hazai együttes, de nem sikerült megszereznie a győztes találatot.