Mészöly Focisuli: Haladás-Diósgyőr 3-1

2016.08.13. 17:30

Az OTP Bank Liga 5. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás parádés első és taktikus második félidő után 3-1-re legyőzte a Diósgyőrt.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DIÓSGYŐRI VTK 3-1 (3-0)

Sopron, 1768 néző,  játékvezető: Berke

Haladás: Király - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Iszlai, Kovács - Németh, Rácz, Halmosi - Williams.

Diósgyőr: Antal - Lázár, Lipták, Karan, Tamás - Dausvili, Kitl - Nikházi, Elek, Nono - Bognár

Húsz perc van hátra a kezdésig, szépen süt a nap a soproni stadionban, fájdalom, egyelőre elég kevesen vagyunk.

Ezúttal a másik oldalon vannak a kispadok, ennek oka, hogy a fedett tribün elé odatűz a nap, így az edzők keveset látnának a meccsből.

2. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Németh Márió jobb oldali beadását Kovács Lóránt sarokkal kapura lőtte, a lövés mellé ment volna, de a bal kapufánál helyezkedző Williams két méterről a jobb sarokba helyezett (1-0).

A gól óta a szombathelyiek irányítják a játékot.

15. perc: Bosnjak balról erősen, laposan belőtt labdáját Iszlai kapásból, 11 méterről nem sokkal bombázta a léc fölé. Szép akció volt!

19. perc: GÓÓÓÓÓÓL! 2-0! Iszlai passzolt balról a jobb oldalon teljesen üresen felbukkanó Némethez, aki a labdaátvétel után 12 méterről, higgadtan a kivetődő Antal felett a kapu közepébe emelt (2-0).

23. perc: Bognár kapott labdát a bal szélen, 17 méterről leadott lövését Király bravúrral védte

25. perc: Williams jobbról beívelt labdáját Bosnjak 12 méterről a kapu fölé bólintotta

32. perc: Lázár kapott sárga lapot

33. perc: Nono kapott sárga lapot

36. perc: Rácz bal oldali szabadrúgása után a hosszún érkező Hegedűs nyolc méterről kapura lőtt, de a bevetődő Liptákról szögletre pattant a labda. Nagy helyzet volt.

41. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Egy vasi kontra után Németh lódult meg a jobb szélen, majd Williams tette át a labdát a bal oldalon Ráczhoz, aki 13 méterről a kapu közepébe lőtt (3-0)

Vége az első félidőnek - a Haladás sokkal jobban futballozik ellenfelénél, teljesen megérdemelten vezet 3-0-ra.

Úgy tűnik csere lesz, Király Gábor még az első félidőben meghúzódott, Rózsa Dániel áll a helyére.

Ahogy jeleztük is, csere a Haliban, a sérült Király helyett Rózsa állt a kapuba. A Diósgyőr is cserélt, Nono le, Vela be.

52. perc: Polgár jobb oldali beadását Williams egyből, 12 méterről kapura lőtte, de a jobb sarokba tartó labdát Antal nagy vetődéssel megfogta.

53. perc: Nikházi kapott sárga lapot

54. perc: Williams egy csel után 18 méterről lőtt, de Antal nagy vetődéssel védett

55. perc: Rácz kapott sárga lapot

56. perc: Tűzijáték a Hali kapuja előtt, végül les vetett véget a lövéseknek

1768 a hivatalos nézőszám

60. perc: Kitl kapott sárga lapot

66. perc: Csere a Diósgyőrben, Dausvili helyett Griffiths érkezett

Adogatunk, ollézik a közönség

68. perc: Remek adogatás után Németh 18 méteres, bal felső sarokba tartó lövését Antal bravúrral tolta a léc fölé

73. perc: Bognár jobb oldali szögletét Lipták hat méterről fejelte a jobb sarokba (3-1).

74 perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Gaál állt be

A miskolciak vérszemet kaptak a góltól, áthelyezték állásaikat a szombathelyi térfélre.

81. perc: Gaál 24 méteres lövése ment el a bal kapufa mellett

82. perc: Csere a Haliban, Rácz helyett Tóth Máté állt be

85. perc: Williams 22 méteres, bal sarokra tartó lövését tenyerelte ki Antal

86. perc: Csere a Diósgyőrben, Kitl le, Szabó Balázs be

Négy perc a hosszabbítás

93. perc: Iszlai kapott sárga lapot