Egy Hali-pont

2017.09.30. 17:50

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában szombaton 18 órakor a Haladás a Mezőkövesdet fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2-2 (1-1)

Sopron, 1430 néző, játékvezető: Szabó Zs.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Kiss B., Kovács - Tóth M. - Williams, Ramos, Kiss T.

Mezőkövesd: Tujvel - Lázár, Fótyik, Szeles, Hudák - Milnar, Iszlai, Tóth B. - Koszta - Veszelinovics, Cseri.

A kezdőrúgást a mindössze hat éve Horváth Bendegúz, egy Hali-sállal a nyakában végezte el. A sál mondjuk nem sokkal volt kisebb a kisfiúnál.

A Mezőkövesd kezdte a játékot.

A Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és sportszárban, a Mezőkövesd tiszta sárgában játszik.

4. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Egy felívelt labdát Fótyik éppen a középen, üresen helyezkedő Williamshez fejelt, aki köszönte a szuvenírt, és 10 méterről a jobb sarokba helyezett (1-0).

18. perc: Szeles kapott sárga lapot

23, perc: Kovács is kapott egy sárga lapot

24. perc: Williams nyargalt el a jobb szélen, remek beadását Kiss Tamás fejelte kapura nyolc méterről, de Tujvel bravúrral védte a bal sarokba tartó próbálkozást

25. perc: Tóth Máté jobb oldali szögletét a rövid oldalon érkező Bosnjak fejelte kapura, de Tujvel ismét parádézott, kitolta a jobb felsőbe tartó labdát

27. perc: 1-1. Egy bal oldali szöglet után ide-oda pattogott a labda, Mlinar lövését Király még védte, majd Iszlai elé került a laszti, a középpályás 15 méterről a léc alá lőtt. Majd - ugyan égnek emelte a kezét - de nem örült látványosan a találatnak.

A Hali támad többet, de a Mezőkövesd kontrái is veszélyesek.

37. perc: Fótyik kapott sárga lapot

38. perc: Williams brusztolt ki egy labdát, majd 18 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

Hektikus játékkal teltek az utolsó percek, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakult ki meleg helyzet.

Vége az első félidőnek.

A szünetben cserélt a Mezőkövesd, Fótyik helyett Vadnai érkezett

1430 a hivatalos nézőszám

47. perc: Hoppá! Szeles sárga lapot kapott, mert megrúgta Ramost. S mivel az első félidőben már kapott egyet, Szabó játékvezető kiállította. Tíz emberre fogyatkozott tehát a Mezőkövesd!

51. perc: Csere a Haliban, Kovács helyére a szurkolók legnagyobb boldogságára Halmosi érkezett.

53. perc: Kemények a vendégek...Mlinar pakolt oda Ramosnak, sárga lap

54. perc: Majdnem jó...Polgár ugratta ki a kilépő Ramost, de brazilnál előbb ért oda a szlovák, azaz Tujvel kapus, így övé lett a zsákmány

57. perc: Iszlai rúgott oda Bosnjaknak a bal oldalon, Szabónál ezt nem ért szabálytalanságot. Fél perc múlva aztán Kiss állt be Tóth alá, ez viszont lefújta. Nem lett népszerűbb a sípmester...

59. perc: Csere a Haladásban, Ramos helyett Martínez állt be

60. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Martínez tette le a labdát a jobb oldalon Polgárnak, aki egyet tolt rajta, majd 12 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe (2-1). Ez volt Polgár első NB I-es találata.

64. perc:  Vadnai kapott sárga lapot

65. perc: Veszelonovics könyökölte le Wilset, amikor ott sem volt a labda...Nem volt szép, de csak sárga lapot ért a szerb csatár attrakciója

68. perc: Bosnjak ívelt balról-jobbra, Martínez hét méterről, kapásból, éles szögből keresztbe a kapu előtt előtte a labdát.

69. perc: Bosnjak mellett tűnt el a jobb oldalon a tizenhatoson belül Koszta, tizenegyes. A büntetőhöz az exszombathelyi Iszlai állt, de jobb sarokra tartó, jól helyezett lövését Király óriási bravúrral szögetre tolta!!

72. perc: Csere a vendégcsapatban, Mlinar le, Brasen be

73. perc: Egy balról beívelt szabadrúgást Lázár fejelt kapura 14 méterről, de Király nagy vetődéssel védte a jobb felsőbe tartó labdát

Izgalmas a meccs, a Mezőkövesd tíz emberrel sem adja fel, jön előre. Persze azt sem mondhatjuk, hogy a Haladás védekezik, sőt...de a vendéggárda mindent egy lapra tesz fel

78. perc: Csere a Mezőkövesdben, Lázár helyett Majtán érkezett

79. perc: Válaszul Hali-csere, Tóth Máté ment le, Németh Milán jött be

81. perc: Ez nem hiányzott. 2-2. Brasen jobb oldali beadását Koszta kezelte le középen, majd védője mellett 12 méterről a bal felsőbe bombázott (2-2).

85. perc: Tóth Bence kapott sárga lapot reklamálásért

87. perc: Majtán rúgta meg Bosnjakot, sárga lap