Újabb Hali-siker

2017.01.24. 16:45

A medulini Arena Kupa második fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás David Williams góljával 1-0-ra legyőzte a szlovén FC Kopert.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - FC Koper 1-0 (1-0). - Medulin, 50 néző, Arena Kupa, 2. forduló.

Haladás: Gyurján (Lévay, 60.) – Schimmer, Jancsó, Devecseri, Bosnjak (Hídvégi, 46.) – Jagodics (Kovács, 46.) Iszlai (Overgoor, 65.) – Rácz (Polgár, 65.), Calvente, Halmosi (Mészáros, 46.) – Williams (Gajdos, 46.). Edző: Mészöly Géza.

Gólszerző: Williams (12.).

A tízcsapatos szlovén elsőosztály hatodik helyén álló Koper ellen a Haladás kezdett jobban. Az 5. percben egy szép támadás után Halmosi bal oldali beadásáról éppen csak lemaradtak a bentiek. A 12. percben góllá érett a zöld-fehérek fölénye. Devecseri tértölelő átadásával Rácz futott el a jobb szélen, beadását Williams nyolc méterről a kapu közepébe bombázta (1-0). Támadásban maradtak a vasiak, a 24. percben Halmosi indította Bosnjakot, aki lefutott a védőket, balról, 16 méterről leadott lövését védte bravúrral a szlovén kapus. A 33. percben egy szabadrúgást védett könnyedén Gyurján.

Szünet után hullámzóvá vált a játék, de egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A 82. percben Calvente nyargalt el a bal szélen, tíz méterről leadott lövését védte nagy vetődéssel a koperi kapus. Három perc múlva két veszélyes szombathelyi beadást jegyezhettünk fel.

A Haladás megérdemelten nyert.

Tudósított: Vörös Csaba

A csoport másik mérkőzésén: NK Lokomotiva Zagreb-Cibalia Vinkovci 2-0

Az A-csoport állása: 1. NK Lokomotiva Zagreb (4-0) 6, 2. Haladás (2-0) 6, 3. Koper (0-3) 0, 4. Cibalia Vinkovci (0-3) 0 pont.

Az utolsó fordulóban pénteken 11 órakor a Haladás a Lokomotiva Zagrebbel játszik a csoportelsőségért. Ha a Hali nyer, első helyen zár a csoportban, döntetlennél vagy vereségnél a horvátok az elsők.