Döntetlen az MTK ellen

2016.11.05. 14:55

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Gaál Bálint góljával gyorsan vezetést szerzett, ám az MTK hamar egyenlített.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - MTK BUDAPEST 1-1 (1-1)

Sopron, 1265 néző,  játékvezető: Karakó

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Overgoor, Rácz, Gaál - Ars.

MTK: Petkovic - Okuka, Poór, Vukmir, Vadnai - Ramos, Vogyicska, Vass, Kanta - Torghelle, Korozmán.

A Hali trénere egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Dombi Gergő helyett Sjoerd Overgoor kezd.

Hűvös, szeles időben melegítenek a csapatok, egyelőre meglehetősen kevesen vagyunk a stadionban.

Most a Sipőcz Band frontembere, Nyári Ferenc "Lujó" énekel két rockszámot a közönségnek

A mérkőzés előtt a Mezőkövesden 200. NB I-es bajnokiján szereplő Schimmer Szabolcsot köszöntötte Tóth Miklós és Vörös Csaba

A meccs előtt a közelmútlban elhunyt Haladás-futballistára, Homolya Tiborra emlékeztek a jelenlévők

A kezdőrúgást a 9. születésnapját ünneplő Györe Noel végezte el

A Haladás kezdte a játékot

5. perc: Okuka robogott el a jobb oldalon, majd 11 méterről a bal oldalhálóba bombázott

6. perc: Ramos cselezte át magát két Haladás-védőn, tízméteres, ziccerből leadott lövését Rózsa bravúrral védte

10. perc: 1-0!!!!!!!!!!Hegedűs előreívelt labdáját Ars szépen megszerezte Vukmir elöl, visszafelé csinált egy cselt, majd Gaál elé tálalt, aki 12 méterről a jobb sarokba bombázott.

13. perc: 1-1. Korozmán jobb oldalia, alapvonali beadását Torghelle hat méterről a jobb sarokba fejelte (1-1)

19. perc: Ars iramodott meg a jobb oldalon, 15 méterről tüzelt, Petkovic bravúrral hárította a lapos lövést

25. perc: Polgár és Torghelle ütközött, mindketten elestek, előbbi sárga lapot kapott...

27. perc: Petkovic fogta meg a labdát a tizenhatoson kívül, sárga lap

Az MTK ugyan többet birtokolja a labdát, de a Haladás támadásai veszélyesebbek

38. perc: Torghelle szidta folyamatosan a partjelzőt, majd miután kiment  a labda, megkapta jogos sárga lapját. A szurkolók nem kis örömére...

Vége az első félidőnek

A  második félidő kezdőrúgását a 8. születésnapját ünneplő Takács Márk végezte el, akit kedvenc futballistája, Torghelle Sándor vezetett ki a gyepre

1265 a hivatalos nézőszám

53. perc: Vass 18 méterről laposan a jobb sarok mellé lőtt

54. perc: Gaál 25 méteres, jobb sarokra tartó szabadrúgását fogta Petkovic

56. perc: Kanta 20 méteres lövése a felső lécen csattant. Egy perc múlva Vadnai került ziccerbe, de 13 méterről a bal sarok mellé helyezett

57. perc: Vukmir kapott sárga lapot

61. perc: Overgoor kapott sárga lapot

63. perc: Csere a Haladásban, Overgoor helyett Tóth Máté érkezett

67. perc: Iszlai 25 méteres lövése kerülte el a jobb sarkot

68. perc: Csere az MTK-ban, Korozmán helyett Szatmári

74. perc: Csere a vendégeknél, Okuka helyett Baki állt be

75. perc: Rácz beívelését Ars tette vissza Tóthnak, aki 14 méterről fölé lőtt

78. perc: Vogyicska kapott sárga lapot

83. perc: Ramos került nagy helyzetbe a bal oldalon, 13 méteres lövését Rózsa bravúrral hárította

87. perc: Bosnjak 30 méteres lövése szállt el a léc felett

89. perc: Csere az MTK-ban, Vogyicska helyett Katona jött be