SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ - Marco Rossi és Mészöly Géza

2016.10.29. 20:00

A Budapest Honvéd és a Szombathelyi Swietelsky-Haladás vezetőedzője értékelte a mérkőzést.

Marco Rossi: - Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, maximálisan domináltunk, nem csak két gólt, de talán hármat is kellett volna rúgni. Általában azokat a meccseket, amikor ennyi helyzetünk van, nem nyerjük meg.. Az első félidő végén kaptunk egy gólt, ezzel újra nyílt lett a mérkőzés. A második félidőben elkövettem egy hibát ez majdnem megbosszulta magát. Túl hamar került pályára Kadima, aki fizikálisan ennyi időre még nem volt készen. Jó volt újra ilyen sok embert látni a kanyarban. Nehéz ezt bebizonyítani, de azt, hogy ma meg tudtuk nyerni a mérkőzést az főleg nekik köszönhető. Szurkolók nélkül nincs értelme futballmeccseket szervezni, szurkolók nélkül senkik vagyunk.

Mészöly Géza: - Az első félidőben visszafogottabb játékkal tudtunk három helyzetet kialakítani. A mérkőzés fordulópontja volt, amikor Williams, ha letette volna a labdát Bosnjaknak, akkor a kettő az egy elleni szituációban be tudtuk volna fejezni az akciót. De sérülés lett, majd ebből jött a gól. Bosszantó, hogy két gólt kaptunk a félidő végén. Tudtunk szépíteni, ez kellett. A második félidőben jók voltak a labda kihozatalaink, helyzetbe is kerültünk, de ezeket nem tudtuk gólra váltani. Sajnálom ezt a mérkőzést. Érdekes dolgok voltak a sárga lapok tekintetében. Érzésem szerint nem érdemeltünk vereséget, de a focit azt gólra játsszák, azt én is tudom.