Nem sokon múlott

2016.10.28. 15:15

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a második félidőt végigtámadó Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1-re kikapott a Budapest Honvéd otthonában.

BUDAPEST HONVÉD - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (2-1)

Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző, játékvezető: Erdős.

Budapest Honvéd: Gróf - Botka, Lovric, Baráth, Kamber - Hidi, Prosser, Nagy G., Gazdag - Lanzafame, Koszta

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai, Gaál - Rácz, Williams, Halmosi

A 25 éves fennállását ünneplő Északi Kanyar szurkolói csoport remek élőképpel és piros-fehér füstbombákkal ünnepel

A piros-fekete felsőben, fekete nadrágban és sportszárban szereplő hazaiak kezdték a játékot. A Haladás tiszta fehérben szerepel.

4. perc: Gaál indult meg balról befelé, majd 14 méterről alig lőtt a bal felső sarok mellé

7. perc: Lanzafame cselezgetett Wils és Hegedűs között, majd 11 méterről, középről, centikkel lőtt a jobb sarok mellé

Egyelőre a hazaiak kezdeményezőbbek

10. perc: Lovric előreemelt labdáját Lanzafame kapta a jobb oldalon, az olasz csatár 12 méterről a jobb kapufát találta el

20. perc: Halmosi emelt Gaál elé a bal szélen, a támadó 10 méteres, jobb sarokra tartó lövést Gróf bravúrral védte

Hiába futballozik enyhe fölényben a Honvéd, a szórványos Haladás-akciók veszélyesek

33. perc: Mi maradt ki!!!! Bosnjak balról, 30 méterről leadott bombáját Gróf éppen Gaál elé ütötte, aki öt méterről, ziccerből az üres kapu jobb sarka mellé fejelt

37. perc: Prosser balról belőtt labdáját Koszta a kaputól nyolc méterre lekezelte, majd tiszta helyzetből a jobb sarok mellé helyezett

41. perc: Rácz rántotta le Gazdagot a tizenhatos vonalán kívül, a bal szélen, aztán a kispesti bezuhant a vonalon belülre – Erdős azonban tévesen büntetőt ítélt. A tizenegyest Lanzafame a bal sarokba helyezte (1-0).

43. perc: Koszta balról belőtt labdáját Prosser fordulás után 11 méterről a bal felső sarokba vágta (2-0).

44. perc: Csere a Haladásban, a sérült Williams helyett Ars állt be. Botka és Halmosi kapott sárga lapot kakaskodásért.

45+3 perc: 2-1!!!!!!!!!!! Rácz balról beívelt szabadrúgását Gróf kiöklözte, Iszlai pedig 16 méterről szép mozdulattal kapura emelt, az ötösn álló Gaál beletette a fejét a labdába, mely a jobb sarokban landolt.

Vége az első félidőnek

Tíz perc telt el a második félidőből, a kispesti tábor éppen a szombathelyit élteti. Köztudottan régi és jó a viszony a két tábor között

Kicsit visszaesett a csapatok lövőkedve, mezőnyjáték folyik

61. perc: Kettőscsere a Honvédban, Prosser helyett Kabangu és Koszta helyett Zsótér állt be

62. perc: Kovács rúgta fel Lanzafamét, sárga lap

64. perc: Kovács ívelt jobbról középre, Ars ziccerben nem lőtt kapura, Halmosihoz továbbított, aki elcsúszva hat méterről a léc fölé bombázott

66. perc: Csere a Haladásban, Kovács helyett Tóth érkezett

A második félidő eddig a Haladásé, a vasi csapat támad, a Honvéd védekezik

74. perc: Kamber rúgta fel Ráczot, sárga lap

78. perc: Rácz bal oldali beadása hosszú és magas lett a középen üresen álló Arsnak

Egykapuzik a Haladás

83. perc: Csere a vasiaknál, Rácz helyett Dombi érkezett

86. perc: Wils kapott sárga lapot. Csere a Honvédban, Lanzafame helyette Ikenne-King jött be

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Wils könnyelműsködött, Kabungu egyedül ment kapura, de lövését Rózsa lekapta.

Megyünk előre, a kispesti tizenhatoson belül pattogott a labda, de mentenek a hazai védők

Vége a mérkőzésnek. A szombathelyiek a második félidőt végigtámadták, de az első játékrészben szerzett hátrányukat nem sikerült ledolgozniuk.