Az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-0-ra kikapott a Mezőkövesd-Zsórytól.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-0 (1-0)

Mezőkövesd, 2000 néző, játékvezető: Szabó Zs.

Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Szeles, Gohér - Mevoungou, Egerszegi - Molnár, Kink, Strestík - Diallo

Haladás: Rózsa - Schimmer, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai -  Rácz, Németh, Halmosi - Gaál

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Tóth Máté helyett az eltiltását letöltő Kovács Lóránt került a kezdőbe.

Egyelőre meglehetősen kevesen vannak az impozáns kövesdi stadionban, csak a Hali-szurkolók hangja hallatszik

Igazi angol mintájú stadion a hazaiaké, semmi flikk-flakk,de mégis gyönyörű

A hazaiak sárga-kék felsőben, kék nadrágban és sportszárban, a Haladás az FTC elleni szerelésben - fehér felső, fekete nadrág, fekete sportszárban - lépett pályára.

A vasiak kezdték a játékot.

2. perc: Strestík ívelt be egy szabadrúgást, Diallo hét méterről a jobb sarok mellé fejelt

A hazaiak az első félidőben a Haladás-szurkolók előtti kapura támadnak

Nagyjából 50 szurkoló kísérte el a Halit

4. perc: Iszlai indította a bal szélen Némethet, a támadó középre adott labdáját Gaál nagy helyzetből, nyolc méterről éppen Tujvel kezébe emelte

Élénk iramban folyik a játék, mindkét csapat szeretné mihamarab az ellenfél kapuja elé juttatni a labdát

13. perc: Gaál 23 méterről, balról leadott lövése nem sokkal zúgott el a jobb sarok mellett

18. perc: Halmosi ívelt balról a jobb oldalon Ráczhoz, aki egy igazítás után 12 méterről lőtt, Tujvel hárított. A kipattanót Németh vágta egyből, hét méterről kapura, Tujvel lábbal védett. Nagy helyzet volt!

19. perc: Strestík ívelt jobbról a bal oldalon Molnárhoz, aki akrobatikus mozdulattal öt méterről, a jobb sarkot vette célba, de Rózsa éppen leért a lövésre

22. perc: Strestík ugratta ki a jobb oldalon Kinket, a csatár pár lépés után, hat méterről, ziccerből a jobb felső sarok fölé bombázott

Kifejezetten jó és élvezetes a mérkőzés

26. perc: Németh Márió kapott egy rúgást, úgy támogatják le a pályáról

29. perc: Cserélnie kell a Halinak, Németh már az öltözőben, helyére Tóth Máté állt be

Továbbra is élvezetes a meccs, de a kezdeti nagy lendület már a múlté. Valamivel a hazaiak birtokolják többet a labdát - de csak valamivel.

38. perc: 1-0. Iszlai és Kovács között Molnár szerezte meg a labdát a bal szélen, pár lépés után középreadott, Diallo hat méterről a bal sarokba lőtt.

Két perc a hosszabbítás

45+2 perc: Kovács kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek. Jó kis első játékrészen vagyunk túl, mindkét csapat nyíltan játszik. A Mezőkövesd egy szerencsés góllal vezet.

II.FÉLIDŐ

A Haladás jött ki hamarabb a második félidőre

46. perc: Diallo fejjel Strestík elé csúsztatott, aki 18 méterről, középről a jobb kapufát találta el

50. perc: 2-0. Strestík tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, középre passzolt labdáját Diallo öt méterről a bal sarokba lőtte

54. perc: Gaál 19 méteres szabadrúgása a felső lécről pattant fölé

56. perc: Halmosi verekedett meg a labdáért a bal szélen, Gaálhoz továbbított, aki lefordult védőjéről, hat méteres, jobb sarokra tartó lövését Tujvel elcsípte

58. perc: Csere a Haladásban, Kovács helyett Ars állt be

59. perc: 3-0. Molnár lökte ki Schimmert a tizenhatos előtt, majd 18 méterről, ballal a bal sarokba lőtt.Szabó játékvezető megadta a gólt...

61. perc: Diallo kapott sárga lapot

62. perc: Rácz is kapott egy sárga lapot

A Hali nem adja fel, próbálkozik, de 0-3-nál mindez nem egyszerű...

72. perc: Iszlai 19 méterről a bal sarok mellé lőtt

73. perc: Csere a Haladásban, Halmosit Dombi váltotta

Látszik a Haladás-játékosokon, hogy ez a hajó már elúszott, nem nagy meggyőződéssel szövögetik akcióikat

76. perc: Egerszegi 25 méterről magasan a léc fölé bombázott

81. perc: Kettőscsere a Mezőkövesdben, Kink helyett Pauljevics, Molnár helyett Sós állt be

85. perc: Újabb kövesdi csere, Diallo helyett Vosahlik jött be

91. perc: Gaál 20 méteres szabadrúgását fogta Tujvel

92. perc: Dombi került helyzetbe a jobb oldalon, de 14 méteres lövésébe Gohér belevetődött

Vége a mérkőzésnek. A szombathelyiek az első félidőben nem futballoztak rosszul, helyzeteik is voltak. A másodikban hamar megszerezte a második, majd harmadik gólját a Mezőkövesd - el is dőlt a meccs. A vasiak nagy egyéni hibák után kapták góljaikat.