SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ - Mészöly Géza és Thomas Doll

2016.10.15. 22:00

Így látta a Szombathelyi Swietelsky-Haladás-FTC mérkőzést a két vezetőedző.

Mészöly Géza: - Megéltünk már gyönyörű gólokat a csapattal, például a tavalyi bentmaradás vagy a Rohonci úti stadion búcsúmeccse is felejthetetlen volt, de a mai mérkőzés bent van a top 3-ban. Mindkét csapat felvállalta a támadójátékot, nüanszokon múlt, hogy nem vezettünk gólokkal. Aztán az FTC is betalálhatott volna tizenegyesből, ám Rózsa Dániel bravúrral védett. A fiúk fegyelmezetten futballoztak, nagy mentális erőről tettek tanúbizonyságot, tiszta fejjel gondolkodtak -  a közönségnek is köszönhetően eufórikus állapotban futballoztak. Rózsa Dániel jelezte a ferencvárosiaknak védéseivel, hogy itt ma nem rúgnak gólt - óriási tartást adott a csapatnak Dani. Egész héten úgy készültek a fiúk, hogy a Fradit meg lehet fogni, nagyon felszabadultan futballoztak ma, hihetetlenül izgalmas mérkőzés volt. Örülök, hogy a "németes mezben" németektől ellesett pontrúgás-variáció után szereztünk gólt. A klubnak hála a meccs előtti körítés is remek volt, ünnep volt a találkozó. Jó lenne nem csak a Fradi, hanem a többi hazai meccsen is ennyi szurkolóval közösen ünnepelni. Ami a csapatot illetik Gaál és Williams nagyon jól érzik egymást és Rácz valamint Németh is remekül futballozott. Jó lett volna már a mérkőzés elején vezetést szerezni, de így akarta a sors, hogy így nyerjünk.

Thomas Doll: -  Először is gratulálok a Haladásnak a megnyert meccshez. Két teljesen különböző félidőt láttunk: az első 30 percben nyújtott teljesítmény miatt nagyon csalódott vagyok. Nem voltak megnyert párharcaink, mindig egy lépéssel le voltunk maradva, a Haladásban sokkal több tűz volt, mint bennünk. Aztán 11-es kaptunk, amikor 2-3 góllal vezethetett volna a Hali: talán a futballistenek úgy döntöttek, hogy nem volna igazságos, ha akkor megszerezzük a vezetést. A második félidőben már sokkal jobban játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, de sajnos nem használtunk ki egyet sem. Ha pedig egy ilyen jobb periódusban nem lövünk gólt, akkor – különösen egy ilyen hektikus, sok furcsa sárga lappal tarkított meccsen – könnyen a vesztes oldalon találhatjuk magunkat. Nem ez az első meccs, amikor azt érzem, hogy nagyon könnyelműen, már-már örömmel adják nekünk a sárga lapokat. Ez nagyon zavaró, hiszen sárga lappal a birtokában nyilván máshogy megy bele párharcokba egy-egy játékos. Ugyanakkor ki kell jelentenem, hogy nem a játékvezető hibája, hogy elvesztettük a meccset, a saját hibáink vezettek a vereséghez. Sajnos jelenleg több játékosunk megelégedettnek tűnik, mintha kicsit hátradőltek volna. Ezen gyorsan változtatnunk kell, és mindenkinek mondom, hogy ha esetleg nem megy igazán jól a játék, akkor még többet kell futni, még több párharcba belemenni, azokat megnyerni és küzdeni. Sajnos ismét megtapasztaltuk, hogy a hosszú szünetek után nem tudunk jó ritmusban visszatérni a pályára, ismét idő kell, hogy visszaszerezzük. Az első 30 perc miatt akkor is csalódott lettem volna ma, ha esetleg mi nyerünk 2-0-ra.