Őrült meccsen nyert az U16-os csapat

2016.10.12. 13:20

Az I. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás négy csapata is győzött. A szombathelyiek U16-os együttese óriási mérkőzésen, 1-4-ről fordítva verte meg az MTK-t.

U14
Illés Akadémia-Haladás-Kaposvár 2-0 (1-0). Illés Akadémia, vezette
: Szabó I.
Illés Akadémia-Haladás: Pataki (Senkó) – BOGNÁR (Varga M.), SIMON K., BARANYAI, SIMON B. (Tarján) – RESETERITS, Rosner (Palkó), Bunevácz (Dezamits), Heiter (Horváth K.) – Doncsecz (Kovács Z.), HORVÁTH R. Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Reseterits, Horváth R.
A kellemetlen stílusban játszó kaposváriak ellen megérdemelten nyertek a szombathelyiek.
A bajnokság állása: 1. MTK 19, 2. Debrecen 18, 3. Illés Akadémia-Haladás 18 pont.
8. forduló, szombat, 11.00: Videoton-Illés Akadémia-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás-Kaposvár 1-2 (1-0). Illés Akadémia, vezette
: Németh A.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Rédei, Auer, Kurzbauer (Séfer), BASICS – Sólyom, Woth, Kállai (Pandur), Czafik (Bakos) – Szalay, Jakab. Edző: Farkas Péter.
Gólszerző: Szalay.
Az első félidőben nagy fölényben futballozott a szombathelyi együttes, több góllal kellett volna vezetnie. A másodikban aztán két átlövéssel megfordított a meccset a Kaposvár, a hazai csapat pedig már nem tudott újítani.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 19, 2. Puskás 18, 3. Győri ETO 13, … 14. Illés Akadémia-Haladás
8. forduló, 11.00: Videoton-Illés Akadémia-Haladás

U16
Illés Akadémia-Haladás–MTK 6-4 (2-4). Illés Akadémia, vezette
: Lovasi.
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka – Kónya, Bognár, Bokor, Balogh F. (Molnár T.) – Huszti (Zubor), Nyíri V., Nyári P., Tóth G. – Burai (Oláh), Illés (Nagy K.). Edző: Desits Szilárd.

Gólszerzők: Burai (3), Nyíri (2), Nyári.

Fantasztikus mérkőzésen, 1-4-ről felállva megérdemelten nyert a hazai együttes. A szombathelyi csapat  valamennyi játékosa megtette a magáét, Illés különösen jó teljesítményt nyújtott, Burai, Nyári és Nyíri játéka pedig kiemelkedett a mezőnyből.
A bajnokság állása: 1. Debrecen 12, 2. Puskás Akadémia 8, 3. Illés Akadémia-Haladás 8 pont.
8. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás-Debrecen.

U17
Illés Akadémia-Haladás-MTK 4-2 (2-1). Illés Akadémia, vezette:
 Pilinger.
Illés Akadémia-Haladás: Kiss – Kiss B., Vámos, Acsádi R., Füleki, Vargovics, Kiss T., Szabó D. (Keresztes), Winkler (Horváth K.), Putz, Szilágyi Adrián (Latyák). Edző: Bánfalvi Zsolt.
Gólszerzők: Szabó D. (2), Kiss T., Kiss B.
Jól kezdték a mérkőzést a hazaiak, majd a félidő második felében az MTK került fölénybe. Szünet után azonban már a szombathelyiek akarara érvényesült. Az Illés Akadémia-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 15, 2. FTC 10, 3. Illés Akadémia-Haladás 7 pont.
8. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás-Debrecen

U19
Győri ETO-Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-0). Győr, vezette
: Juhász.
Illés Akadémia-Haladás: MOLNÁR M. – Bontó, TIBA, Molnár T., Kirják – KISS B., Tóth Marcell (Derdák), SZÁR, Kovalovszki (Szőke) – Dombi, Varga K. (Szántó). Edző: Csordás Csaba.
Gólszerző: Tóth M.
A szombathelyiek tíz percig futballoztak igazán jól, ekkor szerezték góljukat és dolgoztak ki helyzeteket. A vasiak tehát három ponttal távoztak, játékuk azonban hagyott kívánnivalót maga után.
A bajnokság állása: 1. Debrecen 13, 2. Vasas 13, 3. FTC 13, …5. Illés Akadémia-Haladás 8 pont.
8. forduló, szombat, 10.00: Debrecen-Illés Akadémia-Haladás.