A Haladás övén a listavezető skalpja is!

2016.09.17. 18:05

Az OTP Bank Liga 9. fordulójában szombaton a Haladás izgalmas, remek iramú meccsen Iszlai Bence fejesgóljával 1-0-ra nyert a listavezető Vasas ellen.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VASAS FC 1-0 (0-0)

Sopron, 2136 néző, játékvezető: Berke

Haladás: RÓZSA – Polgár, WILS, HEGEDŰS, Bosnjak – Kovács, ISZLAI – NÉMETH M. (Schimmer, 84.), Rácz (Tóth M., 71.), HALMOSI – Williams. Edző: Mészöly Géza.
Vasas: Nagy G. – Korcsmár, Debreceni (Saglik, 75.), Ristevski – Szivacski, Berecz, VIDA, HANGYA – Ádám (Vaskó, 75.), Pavlov (Manjrekar, 79.), Remili. Edző: Michael Oenning.
Gólszerző: Iszlai (62.).
Sárga lap: Debreceni (18.), Iszlai, Vida (mindketten a 21.), Kovács (38.), Bosnjak (86.), Vaskó (90.), Manjrekar (90.).
Kiállítva: Bosnjak (93.).

Órák óta zuhog az eső Sopronban, hol jobban megered, hol kevésbé esik az égi áldás.

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Németh Márió sérülése rendbejött, a fiatal támadó kezd Sjoerd Ars helyett.

Öt perc van a kezdésig, most kicsit enyhült az eső.

A Hali tiszta zöldben, a Vasas piros-kék csíkos felsőben, piros sportszárban játszik.

A mérkőzés kezdőrúgását a Haladás egyik támogatója, a Styl Fashion Kft képviseletében Németh Ferenc végezte el.

Szerdán 76 éves korában elhunyt a Haladás erőnléti edzőjének, Garami Zsolt édesanyja, az ő emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött a találkozó.

A Vasas kezdte a meccset.

5. perc: Ristevskit szerelte saját térfelén Kovács, majd pár lépés után a kint álló Nagy felett 30 méterről kapura emelt, nem sokkal zúgott el a labda a léc felett

11. perc: Németh balról ívelt szabadrúgást a kapu elé, Debreceni lábáról saját kapuja felé pattant a labda, Nagy üggyel-bajjal fogta csak meg a lövést

14. perc: Németh vezette balról befelé a labdát, majd 17 méterről alig lőtt a bal sarok mellé

17. perc: Debreceni rúgta fel Ráczot, sárga lap

19. perc: Vida és Iszlai kapott sárga lapot kakaskodásért

Meglehetősen parázs hangulatú a meccs, sok a durva belemenés, a kakaskodás.

A Haladás támad, birtokolja többet a labdát, a Vasas ellentámadásokkal próbálkozik

29. perc: Hangya futott el a bal oldalon, középre adott labdáját Ádám 12 méterről lőtte kapura, Rózsa védett

36. perc: Pavlov vezette a labdát, majd 24 méterről lőtt, de Rózsa biztosan fogta a bal sarokra tartó próbálkozást

37. perc: Kovács Lóránt kapott sárga lapot

41. perc: Remili 35 méterről elvégzett, éppen a léc alá tartó szabadrúgását tolta ujjheggyel fölé Rózsa

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

47. perc: Bosnjak ment el a bal oldalon, pontosan középre adott labdáját Németh nagy helyzetből, 12 méterről kapura lőtte, de a labda pont elakadt Nagyban

2136 a hivatalos nézőszám

53. perc: Németh Márió 22 méteres lövését Nagy éppen Williams elé ütötte, a csatár hét méterről a lé alá lőtt - lesről, így a gól érvénytelen

59. perc: Ádám 25 méterről leadott lövését fogta biztosan Rózsa

61. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh jobbról, 20 méterről elvégzett szabadrúgása után Iszlai hat méterről a jobb sarokba fejelt (1-0)

62. perc: Kovács Lóránt 14 méteres emelését kapta le bravúrral Nagy

69. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Tóth Máté állt be

73. perc: Kettőscsere a Vasasban, Debreceni helyett Sagli és Ádám helyett Vaskó állt be

Jó a meccs és remek a hangulat, plusz vezet a Haladás - mi kell még?

78. perc: Németh adott középre, Polgár 12 méteres, ziccerből leadott lövés Vaskó lábáról pattant a léc fölé

83. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Schimmer állt be

A közönség űzi-hajtja a csapatot

86. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

87. perc: Saglik 18 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását óriási bravúrral tolta szögletre Rózsa. Hatalmas védés volt!

88. perc: Rózsa kapott sárga lapot időhúzásért

89. perc: Tóth Máté iramodott meg egyedül a bal szélen, de 17 méterről nem sokkal a bal sarok mellé csavart

90. perc: Vida 24 méteres, jobb sarokra tartó lövésé elképesztő bravúrral védte Rózsa

93. perc: Bosnjak kakaskodott, második sárga lappal kiállította a bíró. James csak sárgát kapott