Továbbjutott a Hali a Magyar Kupában

2016.09.14. 17:18
Pum András

A Magyar Kupa 64 közé jutásáért vívott találkozón a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Tóth Máté és Sjoerd Ars góljával 2-0-ra verte a Füzesgyarmatot.

Füzesgyarmati SK-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-2 (0-1)

Füzesgyarmat, 750 néző, Magyar Kupa 6. forduló, vezette: Böcskei.

Haladás: Gyurján – Angyal, Schimmer, Polgár (Varga K., 73.), Hídvégi – Overgoor, Tóth M. – Dombi, Rácz (Kovács L., 58.), Szőke (Kiss B., 64.) – Ars. Edző: Mészöly Géza.

Gólszerzők: Tóth M. (5.), Ars (49.).

Jól kezdte a meccset a Haladás, az 5. percben Tóth Máté 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott (0-1). Noha a megyei I. osztályú bajnokságot vezető hazaiak lelkesen küzdöttek, a vasiak letámadták őket, hamar megfojtották próbálkozásaikat. Fél óra elteltével Overgoor szögletét Ars a kapus kezébe fejelte, majd a 45. percben Szőke bal oldali beadását Ars ziccerben rosszul találta el.

Szünet után Rácz indított a jobb oldalon Arst, a holland csatár ezúttal nem hibázott, 12 méterről a jobb sarokba lőtt (0-2). A fokozatosan elfáradó, olykor kissé durván futballozó  hazaiak ellen a szombathelyiek több gólt is szerezhettek volna.