Az OTP Bank Liga 32. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 1-0-ra kikapott Mezőkövesden így kiesett az NB I-ből.

MEZŐKÖVESD-SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (0-0)

Mezőkövesd, játékvezető: Solymosi

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Katanec, Eperjesi - Szeles, Bertus - Cseri, Pekár, Vajda - Drazic.

Haladás: Király - Habovda, Jagodics, Tamás, Mohl - Dausvili - Németh Márió, Golodiuk, Rui Pedro, Ivanov - Funsho

A hazaiak fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban, a vasiak zöld mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban futballoznak.

Eltelt az első negyedóra, a vasiak kezdeményeznek többet.

17. perc: Rui Pedro vette mellre a labdát, majd félfordulattal, 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt

20. perc: Sérülés miatt csere a Haladásban, Király sántikál le a pályáról, helyére Rózsa állt be

24. perc: Ivanov remekül ívelt a védők mögé Funshónak, a támadó azonban képtelen volt átvenni a labdát, így az a kapusé lett

Csak a Hali-szurkolók hangja hallatszik a stadionban

A riválisok eredményei: Honvéd-Diósgyőr 1-0, Paks-Kisvárda 0-0, Vidi-MTK 1-1

40. perc: Mohl bal oldali szabadrúgása után Rui Pedro lőtt kapura, ám a labda lepattant egy mezőkövesdiről, majd Jagodics tűnt el az ötösön. Nincs tizenegyes.

44. perc: Rui Pedro indította a jobb oldalon Funshót, a nigériai támadó tíz méterről a bal felső sarok mellé lőtt

Vége az első félidőnek

A riválisok eredményei: Honvéd-Diósgyőr 2-1, Paks-Kisvárda 0-0, Vidi-MTK 1-1

A szünetben cserélt a Mezőkövesd, Vajda helyett Moutari állt be

53. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Gaál állt be

56. perc: Kapufa!!!Golodiuk passzolt a jobb szélen Funshóhoz, aki éles szögből, nyolc méterről a bal kapufát találta telibe

59. perc: Pekár 23 méteres szabadrúgását védte biztosan Rózsa. Csere a Mezőkövesdben, Bertus le, Iszlai be

66. perc: 1-0. Pekár jobb oldali beadását Moutari hat méterről laposan a kapu közepébe lőtte (1-0).

69. perc: Jagodics kapott sárga lapot

69. perc: Hali-csere, Golodiuk le, Ofosu be

A riválisok eredményei: Honvéd-Diósgyőr 3-3, Paks-Kisvárda 0-0, Vidi-MTK 2-1

75. perc: Gaál 26 méteres szabadrúgását fogta Szappanos

78. perc: Funsho jobb oldali beadását Tamás hét méterről, nagy helyzetből a bal sarok mellé lőtte

80. perc: Habovda bal sarokra tartó lövését tola szögletre Szappanos

A riválisok eredményei: Honvéd-Diósgyőr 4-3, Paks-Kisvárda 1-0, Vidi-MTK 2-1

84. perc: Csere a Mezőkövesdben, Cserit Szalai váltotta

86. perc: Pekár hét méteres lapos lövését védte bravúrral Rózsa

Elkeseredetten rohamoz a Haladás, nyerni kellene az életben maradáshoz.

Vége a mérkőzésnek. Noha a riválisok eredményei kedvezően alakultak, mivel a Haladás nem nyert, az utolsó forduló eredményétől függetlenül kiesett az NB I-ből. A szombathelyi játékosok a gyepre roskadva - van aki fekszik, van aki ül és csak néz maga elé. Horváth Ferenc valamennyi játékosához egyenként odamegy és megpróbálja megvigasztalni őket.