Szupercsere! Gaál góljával nyert a Haladás

SZOMBATHELYI HALADÁS - MTK BUDAPEST 1-0 (0-0)

Szombathely, 3440 néző, játékvezető: Szőts

Haladás: Király - Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl - Dausvili, Golodiuk - Funsho, Rui Pedro, Ivanov - Rabusic

MTK: Horváth L. - Selin, Gengeliczki, Balogh, Katona - Vogyicska - Mihajlovic, Pintér, Vass Á., Schön - Lencse

A Haladásban Rózsa nem tudta vállalni a játékot, mert ugyan a szerdai edzést végigdolgozta, csütörtökön már vírusos-hasmenéses járvánnyal küszködött. Király védi a Haladás kapuját.

A Hali cseréi: Kiss Á., Mészáros, Gaál, Ofosu, Schimmer, Németh Márió, Holdampf. Az MTK kispadja: Varga B., Bognár, Diallo, Kanta, Zakare, Bidzilya, Varju.

A vendégektől Kiscsak, Gera és Torghelle hiányzik a járvány miatt.

A Haladás zöld felsőben, fehér nadrágban és zöld sportszárban, az MTK fehér mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban futballozik.

5. perc: Funsho cselezte be magét a jobb oldalon, majd hat méterről a bal oldali oldalhálót találta telibe

9. perc: Funsho lopott labdát a jobb szélen, majd középre adott volna Rabusicnak, de az egyik MTK-védő lábáról levágódott a labda. Éppen Rui Pedro elé, a középpályás 19 méteres lövését védte Horváth.

16. perc: Rui Pedro bal oldali beadását a hosszún érkező Golodiuk lőtte kapura, a labda a jobb kapufáról pattant ki, éppen Rabusicra, akiről a kapu mellé vágódott a labda.

23. perc: Habovda kapott sárga lapot

27. perc: Mohl ment el szépen a bal oldalon, középre adott labdáját Rui Pedro óriási helyzetből, 10 méterről a bal felső sarok mellé emelte

33. perc: Rui Pedro tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, majd nyolc méterről lőtt, de az egyik védő - kézzel? - mentett. Szőts szerint azonban a kéz az láb volt.

36. perc: Vogyicska kapott sárga lapot

42. perc: Rabusic kapott sárga lapot

Két perc a ráadás

45. perc: Selin kapott sárga lapot

45+1: Habodva jobb oldali szabadrúgását Rabusic fejelte kapura hat méterről, de Horváth bravúrral védett.

Vége az első félidőnek

II FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt az MTK, bejött Kanta és Bognár, lement Mihajlovic és Pintér

54. perc: Schön csinált egy cselt a jobb szélen, nyolc méteres, jobb felső sarokra tartó lövését bravúrral szögletre tolta Király

59. perc: Mohl kapott sárga lapot

61. perc: Csere a Haliban, Rabusicot Ofosu váltotta

64. perc: Lencse tört be a jobb oldalon két védő között, hét méteres lövését a kivetődő Király szögetre tolta

64. perc: Csere az MTK, Lencse le, Diallo be

71. perc: Hazai csere, Ivanovot Gaál váltotta

3440 a hivatalos nézőszám

Nyom a Haladás, két nagy ziccert is elhibázott két percen belül a szombathelyi csapat

80. perc: Csere a Haladásban, a sérült Golodiuk helyett Németh Márió állt be

85. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Funsho indította a középen üresen kilépő Gaált, aki 18 méterről a bal sarokba helyezett (1-0)