Bravúr Diósgyőrben!Újra él a remény!

2019.04.06. 16:40

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás Rui Pedro góljával 1-0-ra nyert Diósgyőrben. Így a vasiak előnye immáron csak hat pont a bentmaradást jelentő tizedik helytől!

DIÓSGYŐRI VTK - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-1 (0-0)

Diósgyőr, játékvezető: Farkas Á.

Diósgyőri VTK: Antal - Polgár, Brkovic, Juhar, Tamás M. - Sesztakov, Szabó B,, Mazalovic, Hasani - Bacsa, Tajti

Haladás: Rózsa - Habovda, Jagodics, Tamás L., Németh Milán - Holdampf - Ivanov, Golodiuk, Rui Pedro, Ofosu - Rabusic

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek zöld felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

Öt perc telt el a mérkőzésből, egyelőre a szombathelyiek birtokolják többet a labdát

9. perc: Rui Pedro 26 méteres, középre tartó lövését védte Antal

12. perc: Ofosu egy remek csellel becsapta a bal oldalon Polgárt, majd kilenc méterről, a tizenhatoson belülről a bal felső sarok mellé csavart

18. perc: Hasani bal oldali szabadrúgását Brkovic 14 méterről fejelte a bal sarok mellé

20. perc: Golodiuk kapott sárga lapot

21. perc: Mi maradt ki!!!Rui Pedro szerzett labdát a diósgyőri kaputól 25 méterre. A portugál középpályás két hazai védő között betört a tizenhatoson belülre, majd középre adott, az érkező Rabusic óriási helyzetből, nyolc méterről lőtt, de a bal kapura tartó labdát Antal lábbal védte

29. perc: Holdampf kapott sárga lapot

Eltelt félóra és nem a hazaiak, hanem a szombathelyiek irányítják a játékot, a diósgyőriek a kontrákra spekulálnak

35. perc: Rui Pedro kapott sárga lapot reklamálásért

43. perc: Egy jobb oldali szöglet után Tamás lőtt kapából, tíz méterről kapura, de Rózsa védett

Vége az első félidőnek. A Haladás irányítja a játékot, mindkét kapu előtt adódtak komolyabb helyzetek

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Hasani 24 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte biztosan Rózsa

54. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

A második félidőt eddig eléggé megnyomta a Diósgyőr, a Haladás viszont elszántan védekezik

Immáron kiegyenlített a meccs, a labdabirtoklás is hasonló

62. perc: Csere a Diósgyőrben, Mazalovic helyett Prosser érkezett

67. perc: Tajti kapott sárga lapot

68. perc: Csere a Haliban, Rabusicot Priskin váltotta

76. perc: Sesztakov kapott sárga lapot

76. perc: Csere a Haladásban, Ofosu le, Funsho be

77. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Habodva bal oldali szögletét Antal a rövid saroknál éppen Rui Pedro elé ütötte, a középpályás hat méterről a kapu közepébe lőtt (0-1).

80. perc: Priskin kapott sárga lapot

84. perc: Csere a Diósgyőrben, Tajti helyett Mihajlovic állt be

87. perc: Csere a Haladásban, Rui Pedrót Mohl váltotta

90. perc: Egy hazai szöglet után Mihajlovic elé került a labda, aki 12 méterről a bal kapufát találta el

Három perc a hosszabbítás

Végeeeeeee, nyertünk!!!!!A Haladás az utóbbi hetekben látott, stabil teljesítményét nyújtotta és teljesen megérdemelten nyert. A mieink hátránya így hat pont a tizedik, bentmaradást jelentő helytől - amelyet a Kisvárda foglal el 28 ponttal. 11. a Diósgyőr 27, 12. a Haladás 22 ponttal.

Jövő szombaton: Haladás-MTK, Kisvárda-Diósgyőr