Az OTP Bank Liga 24. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 0-2-ről 3-2-re fordított az Újpest ellen.

SZOMBATHELYI HALADÁS - ÚJPEST FC 3-2 (0-2)

Szombathely, 3023 néző, játékvező: Andó-Szabó

Haladás: Király – Habovda, Saláta, Tamás, Németh Milán – Dausvili – Ivanov, Holdampf, Rui Pedro, Ofosu – Gaál

Újpest: Pajovic – Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic – Beridze, Nwobodo, Sankovic, Zsótér – Onovo, Novothny.

A vasiaknál a korábbi sérültek mellé Oleg Golodiuk is feliratkozott, az ukrán játékos a keddi edzésen szenvedett combizomhúzódást.

A Hali zöld felsőben, fehér nadrágban és zöld sportszárban, az Újpest fehér felsőben, lila nadrágban, és fehér sportszárban futballozik.

A vasiak kezdték a játékot, Hajrá Hali!

Nyolc perc telt el a meccsből, egyelőre a szombathelyi térfelén folyik a játék.

Most már kiegyenlítettebb a meccs, a vasiak is vezettek néhány veszélyesebb támadást.

17. perc: 0-1. Zsótér ment el a bal oldalon, beadását Novothny hét méterről a bal sarokba fejelte (0-1).

A gól óta mezőnyben gyűrik egymást a felek, a hazai szurkolók - joggal - néhány fura játékvezetői ítélet miatt háborognak.

31. perc: Egy újpesti kontra után Zsótér 14 méterről, ballal, balról a jobb felső sarok mellé lőtt. Ám mivel egy szombathelyi lábat értintett a labda, szöglet jön. Ezt hárították a hazai védők.

38. perc: 0-2. Novothnyhez került a labda a kaputól tíz méterre, nem túl erős, bal lábas lövése átcsúszott a vetődő Király hóna alatt és a kapu közepébe gurult (0-2).

42. perc: Ofosu viharzott el a bal szélen, éles beadásáról azonban lemaradtak a csatárok

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

53. perc: Habovda sárga lapot kapott

60. perc: Kettőscsere a Haladásban, Gaál helyett Funsho, Dausvili helyett Németh Márió állt be

62. perc: 1-2!!!!!!!!!Egy előreívelt labdára két újpesti védő egymásra várt, Funsho beugrott közéjük és 15 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-2)

64. perc: 2-2!!!!!!Németh Márióhoz került a labda, a támadó egy igazítás után 17 méterről, középről kilőtte a jobb sarkot (2-2)

66. perc: Saláta kapott sárga lapot

67. perc: 3-2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Egy bal oldali akció végén Funsho elé került a labda, a támadó Funsho kilenc méterről a jobb sarokba lőtt (3-2)!!!

68. perc: A gól után Funsho kapott sárga lapot túlzott gólörömöért

70. perc: Csere az Újpestben, Zsótér helyett Traoré érkezett

72. perc: Ristevski kapott sárga lapot

79. perc: Ofosu cselezte át magát két védőn, majd 18 méterről tüzelt, Pajovic léc fölé ütötte a lövést

81. perc: Csere a Haladásban, Király néhány perccel korábban megsérült, helyére most Rózsa állt be

3023 a hivatalos nézőszám

82. perc: Csere az Újpestben, Novothnyt Solomon váltotta

83. perc: Ofosu kapott sárga lapot

84. perc: Újabb újpesti csere, Simon állt be Beridze helyére

85. perc: Traoré kapott sárga lapot