Az OTP Bank Liga 21. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 2-1-re kikapott a Mezőkövesdtől.

SZOMBATHELYI HALADÁS - MEZŐKÖVESD 1-2 (1-2)

Szombathely, 1930 néző, játékvezető: Szőts.

Haladás: Király - Habovda, Saláta, Jagodics, Németh Milán - Funsho, Holdampf, Nyári, Ofosu - Rabusic, Rui Pedro

Mezőkövesd: Szappanos - Sillye, Pilár, Szalai, Vadnai - Meszhi, Bertus, Molnár G., Pekár - Vajda, Drazic.

A vasi cserék: Gyurján, Tamás, Mészáros, Golodiuk, Gaál, Németh Márió, Ivanov

4. perc: Habovda jobbról beívelt szabadrúgását Saláta tíz méterről a léc fölé fejelte

A szombathelyiek zöld felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban,a  vendégek tiszta feketében futballoznak.

9. perc: Rui Pedro elé került a labda, a portugál 18 méteres lövésébe azonban belevetődött Pillár

Bő tíz perc telt el a meccsből, a szombathelyiek irányítják a játékot

15. perc: Meszhi kapott sárga lapot

23. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Rabusic remekül ment el a bal szélen, beadását a hosszún érkező Rui Pedro három lépésről a kapu közepébe vágta (1-0).

32. perc: A semmiből egyenlített a Mezőkövesd. Király rúgta előre a labdát laposan, ám túl erősen, így Holdampf nem tudta átvenni. A labda Haladás térfelének közepén álló Drazichoz, a támadó megiramodott és 16 méterről a kifutó Király felett a kapu közepébe ívelt (1-1)

35. perc: Molnár kapott a bal oldalon a tizenhatoson belül, de nyolc méterről a bal sarok mellé emelt

38. perc: Vadnai bal oldali beadását a középen érkező Drazic kapásból, 11 méterről a bal sarokba helyezte (1-2).

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Nyárit Ivanov váltotta

48. perc: Funsho kapott sárga lapot

55. perc: Ivanov kapott labdát a bal szélenn, de nyolc méterről leadott lövése elzúgott a bal sarok mellett

57. perc: Habovda jobbról belőtt szabadrúgása a hosszún érkező Ofosuhoz pattant, a támadó lövését azonban Szappanios bravúrral hárította

65. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

67. perc: Csere a Haladásban, Rabusic helyett Gaál állt be

1930 a hivatalos nézőszám

71. perc: Szappanos kapott sárga lapot időhúzésért

73. perc: Csere a Haladásban, Funsho helyett Németh Márió érkezett

78. perc: Ofosu kapott sárga lapot

85. perc: Ivanov száguldott el a bal oldalon, lapos beadását Szappanos az utolsó pillanatban mentette Ofosu elöl

86. perc: Németh Márió ugrott ki egyedül a védők közül, lövésébe Szappanos még beleért, a labda a ba kapufáról pattant ki. Még szerencsénk sincs.

87. perc: Csere a Mezőkövesdben, Silye helyett Moutari

88. perc: Újabb vendégcsere, Pekár le, Katanec be

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Csere a Mezőkövesdben, Molnár le, Tóth Máté be