Győzelmet szalasztottunk el Pakson

2019.02.09. 16:50

Az OTP Bank Liga 20. fordulójában a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlent játszott Pakson - nyerhettünk volna!

Paksi FC-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-0)

Paks, 600 néző, játékvezető: Solymosi

Paks: Nagy G. - Kulcsár, Fejes, Gévay, Szabó J. - Papp - Hahn, Kecskés, Egerszegi, Remili - Simon A.

Haladás: Király - Habovda, Saláta, Jagodics, Németh Milán - Mészáros, Daushvili, Holdampf, Ofosu - Funsho, Gaál.

A Haladás kispadja: Rózsa, Kolcák, Mohl, Halmosi, Rui Pedro, Rabusic, Németh Márió

A találkozó a héten elhunyt egykori kiváló Vasas-futballista, Ihász Kálmán emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A Paks tiszta zöldben, a Haladás fehérben futballozik.

Tíz perc telt el a meccsből, a szombathelyiek keményen letámadják ellenfelüket már a saját tizenhatosuknál. Egyelőre a vendégek játszanak jobban, kezdeményezőbben.

Egy, a Haladást érintő eredmény: Vidi-Diósgyőr 1-0

15. perc: Egy bedobás után Simon csúsztatta meg fejjel a labdát, amit aztán Király kapott le a berobbanó Remili elöl

28. perc: A Haladásban első NB I-es meccsét játszó Holdampf kapott sárga lapot

30. perc: Simon András vezette visszafelé a tizenhatoson a labdát a jobb oldalon, majd 14 méterről váratlanul a hosszú, jobb sarokba lőtt (1-0). A semmiből szerzett vezetést a Paks.

Közben: Vidi-Diósgyőr már 1-2...

36. perc: Gaál próbálkozott 22 méterről, balról, de fölé szállt a lövése

40. perc: Funsho kapott sárga lapot

44. perc: Ofosu lövését védte Nagy

45. perc: Remili 20 méterről leadott, bal sarokra tartó lövését védte Király

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, jelen állás szerint a Hali 13 pontra van a még bentmaradó helytől...Merthogy: Kisvárda-Debrecen 2-0, Vidi-Diósgyőr 1-2.

Horváth Ferenc kettőt is cserélt a szünetben, Mészáros helyett Rui Pedro és Gaál helyett Rabusic állt be

54. perc: Gévay 18 méteres szabadrúgását védte szépen Király - pedig nem volt könnyű dolga a kapusnak, hiszen sokan takarták előtte a kilátást

57. perc: Rui Pedro lőtte be a védők mögé a labdát, de a berobbanó Funsho elöl Nagy az ötösön felszedte az átadást

59.perc: Funsho emelt a kapu fölé 23 méterről

62. perc: Rabusic kapott sárga lapot műesésért

64.perc: Kettőscsere a Paksban, Fejes helyett Lenzsér, Simon helyett Könyves állt be

A szombathelyiek próbálkoznak, mennek előre, teszik a dolgukat - de egyszerűen nincs vége a támadásaiknak. Nem sikerül helyzetet kialakítaniuk a paksi kapu előtt

71. perc: Csere a Haladásban, Holdampf helyett Németh Márió

72. perc: Kulcsár és Rui Pedro ütközött a paksi tizenhatoson belül, de Solymosi les miatt már kifelé ítélt szabadrúgást

73. perc: Papp kapott sárga lapot

77. perc: Németh Márió ívelt balról a hosszún álló Funshóhoz, a támadó középre fejelt labdáját azonban Nagy megkaparintotta Rabusic elöl

82. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ofosu bal oldali beadását Rui Pedro bevetődve, hat méterről lőtte kapura, Nagy védett, a kipattanót Funsho három méterről a jobb sarokba vágta (1-1)

89. perc: Remili 13 méterről leadott lövését védte Király

90. perc: Rabusic jobbról, nyolc méterről a bal felső sarok fölé bombázott

Három perc a hosszabbítás

93. perc: Mi maradt ki!!!! Habovda jobb oldali beadását Nagy éppen Rabusic elé ütötte, a támadó 11 méteres lövését Nagy bravúrral védte

Vége a mérkőzésnek. A Haladás közelebb állt a győzelemhez.