SZOMBATHELYI HALADÁS - KISVÁRDA MASTER GOOD 0-1 (0-0)

Szombathely, 2512 néző,  játékvezető: Bogár

Haladás: Király - Habovda, Saláta, Jagodics, Németh Milán - Funsho, Daushvili, Nyári, Ofosu - Priskin, Gaál.

Kisvárda: Felipe - Melnyik Ene, Berios, Vári - Karasjuk, Lucas, Seco, Cukalas - Grozav, Horváth Z.

A Haladásban első NB I-es meccsét játssza a szentgotthárdi születésű, a Lurkó UFC-ben, majd az Illés Akadémiában pallérozódott 17 esztendős Nyári Patrik. Sok sikert, Patrik!

4. perc: Habova jobb oldali szögletét Ene éppen Ofosu elé fejelte, aki kissé jobbról, 18 méterről a bal felső sarok mellé lőtt

5. perc: Horváth Zoltán kapott sárga lapot

16. perc: Daushvili kapott egyet a lábára, de rövid ápolás után visszatért

Mezőnyben folyik a játék, helyzet sehol

24. perc: Funsho jó helyzetből leadott lövését védte Felipe

25. perc: Seco jobb oldali szögletét Horváth hét méterről fejelte a jobb sarok felé, de Király lábbal, bravúrral védett

27. perc: Priskint kellett ápolni, de a válogatott csatár visszatért a pályára, bár rendesen sántikál

31. perc: Kényszerű csere, a sérült Priskin helyett a cseh támadó, Rabusic állt be

A Haladás kezdeményez többet és irányítja a játékot, a Kisvárda masszívan védekezik és próbál kontrázni

Közben eleredt az eső...

45. perc: Lucas kapta a labdát erősen lesgyanús helyzetben, majd hét méterről, jobbról a jobb sarok mellé lőtt

Két perc a hosszabbítás

46+1: Rabusic jobbról, tíz méterről lőtt, Felipe kiöklözte a labdát

45+2: Gaál balról, 20 méterről leadott, bal sarokba tartó lövését ütötte szögletre nagy vetődéssel Felipe

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

51. perc: 0-1. Grozav bal oldali beadását a középen érkező Horváth Zoltán öt méterről a kapu közepébe vágta (0-1).

53. perc: Berios kapott sárga lapot

55. perc: Funsho egyedül tört kapura, de 11 méteres lövését Felipe szögletre ütötte

56. perc: Ofosu-Rabusic akció végén utóbbi éles szögből, hat méterről leadott lövését tolta szögletre a brazil kapus

A kapott gól óta a Haladás óriási rohamokat vezet, de egyelőre nem tud túljárni a kisvárdai kapus, Felipe eszén

60. perc: Gaál indult meg balról befelé, 18 méteres, bal felső sarokba tartó lövését védte Felipe

63. perc: Saláta kapott sárga lapot

64. perc: Csere a Haladásban, Nyári helyett Rui Pedro érkezett

67. perc: Csere a Kisvárdában, Seco helyett Gosztonyi állt be

2512 a hivatalos nézőszám

71. perc: Felipe kapott sárga lapot időhúzásért

74. perc: Gaál 25 méteres szabadrúgását védte Felipe

76. perc: Csere a vendégcsapatban, Cukalas helyett Ilic állt be. Csere a Haliban is, Németh Márió ált be Funsho helyére

80. perc: Németh Márió 19 méterről, középről, ballal alig lőtt a bal sarok mellé

87. perc: Ofosu kapott labdát a bal szélen, de jó helyzetből, nyolc méterről a jobb felső sarok mellé lőtt