Négy akadémista diadal!

2018.12.10. 20:10

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok őszi utolsó fordulójában az Illés Akadémia-Haladás négy csapata is győzni tudott.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Diósgyőri VTK 3-1 (1-1). – Szombathely, vezette:
Szabó II.
Illés-Haladás: Olasz – Varga D. (Stifter), Szvoboda, Bolla, Mozsár, Frák, Vékony (Varga O.), Kovács B., Somfalvi (Papp), Mohos (Bonyhárd), Udvardi (Nagy R.). Edző: Noé Dávid.
A jó erőkből álló diósgyőriek próbálták ráerőltetni akaratukat a hazaiakra, akik azonban állták a sarat, és egy gyönyörű találattal vezetést szereztek. A félidő utolsó percében a szombathelyiek több hibát is elkövettek, amit a diósgyőriek góllal büntettek. Szünet után a hazaiak minden tekintetben a vendégek fölé nőttek, remek játékkal diadalmaskodtak. Az Illés-Haladás valamennyi labdarúgója jó teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Szvoboda, Varga D., Udvardi.
Őszi végeredmény: 1. Honvéd 34 pont, 2. FTC 34, 3. Puskás Akadémia 31, ...8. Illés-Haladás 23.

U15
Illés-Haladás–DVTK 3-2 (2-0). – Szombathely, vezett
e: Talabér
Illés-Haladás: Tóth B. – Bogdányi (Bolla), Kállai, Tama, Horváth Á. (Horváth J.), Kovács P., Németh Á., Pataki (Horváth K.), Iván (Knizs), Miszori, Bátori-Tóth. Edző: Sipos Norbert.
A vasiak az első félidőben nagy tempóban futballozva uralták a mérkőzést. Ám ezt az iramot 50 percig bírták, így a második játékrészben kicsit visszaestek, a diósgyőriek két szerencsés góllal kiegyenlítettek. A szombathelyiek azonban újítani tudtak és végül begyűjtötték a három pontot. Gólszerzők: Iván, Horváth Á., Tama.
Őszi végeredmény: 1. Puskás Akadémia 43, 2. Mol Vidi 35, 3. Honvéd 33, ...8. Illés-Haladás 21.

U16
Győri ETO–Illés-Haladás 2-3 (0-2). – Győr, vezette
: Kerkuska.
Illés-Haladás: Senkó – Reseterits, SIMON, Baranyai, Tóth Á. (Dezamits), Palkó, Doncsecz (Varga M.), HORVÁTH R. (Sipos), MARKÓ (Bunevácz), ROSNER (Fekete), SZABÓ B. Edző: Németh Richárd.
Az első félidőben a vasiak a játék minden tekintetében jobbak voltak, teljesen megérdemelten jutottak kétgólos előnyhöz. Szünet után már 3-0-ra vezettek a szombathelyiek, ezt követően további gólokat is rúghattak volna, ám végül saját maguk számára tették nehézzé a mérkőzést. Az Illés-Haladás teljesen megérdemelten nyert. Gólszerzők: Markó, Reseterits, Horváth R.
Őszi végeredmény: 1. Honvéd 32, 2. MTK 26, 3. Puskás Akadémia 24, ...6. Illés-Haladás 19.

U17
Győri ETO–Illés-Haladás 5-0 (3-0). – Győr, vezette:
Rózsa.
Illés-Haladás: Hegyi – Auer, Debreceni, Woth, Szalay (Herczeg), Jakab, Volter (Fördős), Vajda (Füzik), Kállai, Schuszter, Csomós (Telinger). Edző: Oross Márton.
Két hasonló felfogású és tudású csapat játszott egymással. A győriek két perc alatt két gólt rúgtak, a szombathelyiek viszont kihagyták helyzeteiket, ezen a meccsen semmi sem sikerült számukra. Nem volt ekkora különbség a két csapat között.
Őszi végeredmény: 1. Honvéd 31, 2. MTK 25, 3. Puskás Akadémia 23, 4. Illés-Haladás 21.

U19
lllés-Haladás–Győri ETO 4-0 (3-0). – Szombathely, vezette
: Varga P.
Illés-Haladás: Bognár (Bokor) – Nyíri V. (Szilágyi), Nyári P., Tóth M. (Molnár T.), Tóth-Gábor, Kiss B. (Horváth M.), Balogh F., Bolla, Szekér, Oláh (Füleki), Kiss Á. Edző: Németh Szabolcs.
A vasiak jól, végig fölényben játszottak és ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek. Az Illés-Haladás valamennyi játékosa jól futballozott, Tóth-Gábor Kristóf és Nyári Patrik kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Nyári, Tóth-Gábor, Tóth M., Nyíri.
Őszi végeredmény: 1. MTK 35, 2. Debrecen 26, 3. Honvéd 20, 4. Illés-Haladás 19.