Az OTP Bank Liga 17. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 4-0-ra kikapott az MTK otthonában.

MTK BUDAPEST - SZOMBATHELYI HALADÁS 4-0 (1-0)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor stadion, vezette: Karakó

MTK: Kicsak - Baki, Balogh, Selin, Katona - Vass Á. - Gera, Vogyicska, Bognár, Schafer - Lencse.

Haladás: Rózsa - Habovda, Benes, Tamás, Bosnjak - Jancsó, Jagodics, Kolcák, Ofosu - Mészáros, Priskin

A Haladás cseréi: Király, Grumics, Rácz, Halmosi, Funsho, Daushvili, Gaál

A hazaiak tiszta fehérben, kék csíkozással, míg a vendégek tiszta zöldben játszanak. A fővárosiak kezdték a játékot.

2. perc: Ilyet sem nagyon látni. Az MTK készült balról szabadrúgáshoz, a vasi játékosok közül a tizenhatoson belül nyolcan pedig egymást kezét fogva, egyvonalba álltak. Sikeres volt az elképzelés, mert a vendégek könnyedén kifejelték a beívelt labdát.

5. perc: Bognár jobb oldali szögletét Baki középről, hat méterről a bal sarokba fejelte (1-0)

9. perc: Bognár középről, 23 méterről centikkel lőtt a bal kapufa mellé

19. perc: Mészáros jobb oldali szöglete után a hosszún érkező Bosnjak lőtt a kapu fölé

26. perc: Lencse kapott sárga lapot

Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a Haladás próbálkozik, de eddig nem sikerült komoly helyzetet kidolgoznia

33. perc: Jancsó kapott sárga lapot

34. perc: Bognár jobb oldali szabadrúgását Baki hét méterről a felső lécre fejelte, a kipattanó labdát Katona lőtte kapura 15 méterrő, de Rózsa elvetődve védte a bal sarokba igyekvő próbálkozást

39. perc: Tetszetős Haladás-adogatás után Priskintől Ofosuhoz került a labda, a támadó 17 méteres lövését védte Kicsak

43. perc: Mészáros jobb oldali szögletét Priskin továbbfejelte, a balról érkező Jagodics elöl az utolsó pillanatban mentett Vass Ádám

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Funsho állt be Jancsó helyett

48. perc: Vogyicska hozta fel a labdát, majd Schaferhez passzolt, aki Katonát szöktette a tizenhatoson belül. Az átadás kicsit hosszú volt, de Benes nem tudta elkanalazni a labdát, Schafer középre adott, Lencse három méterről az üres kapuba továbbított (2-0).

50. perc: Mészáros kapott sárga lapot

54. perc: Schafer vette zokon, hogy Habodva felrúgta az oldalvonal mellett és összeakaszkodott az oldalvonal mellett az ukrán védővel.  A korábban az Illés Akadémián futballozó fiatal játékos alaposan túlreagálta a dolgot...

58. perc: Rózsa dobta ki a labdát pontatlanul Jagodicsnak, aki nem is tudta rendesen lekezelni, Gera elvette tőle, majd 30 méterről kapura lőtt. A nem túl erős lövés Rózsa lábai között jutott a hálóba (3-0)

59. perc: Csere a Haladásban, Kolcák le, Rácz be

61. perc: Csere a Haladásban, Lencsét Torghelle váltotta

Még 20 perc van hátra a meccsből, a Haladás próbál legalább szépíteni

73. perc: Csere az MTK-ban, Schafer le, Farkas be

75. perc: Priskin kapott sárga lapot

77. perc: Csere a Haladásban, Gaál érkezett Priskin helyett

84. perc: Farkas kapott sárga lapot

85. perc: Csere az MTK-ban, Deutsch lépett pályára Bognár helyett

87. perc: Farkas-Torghelle-Farkas akció végén utóbbi hét méterről Rózsa felett a kapu közepébe emelt (4-0)

Vége az első félidőnek. Az MTK teljesen megérdemelten nyert, a Haladás az első félidő utolsó negyedórájában futballozott csak veszélyesen.