A legjobb 16 között a Haladás

2018.12.05. 12:00

A Magyar Kupa 8. fordulójában a zöld-fehérek Grumics két, valamint Jagodics és Benes egy-egy góljával 4-2-re nyertek az NB III-as Iváncsa vendégeként, így a legjobb 16 közé jutottak.

Iváncsa KSE-Szombathelyi Haladás 2-4 (0-3). – Iváncsa, 400 néző, labdarúgó Magyar Kupa-mérkőzés a 16 közé jutásért, vezette: Zierkelbach.
Haladás: Gyurján  – Schimmer, Kolcák, BENES, Németh Milán – Funsho (Rácz, 72.,), Jagodics (Kovács L., 63.), JANCSÓ, Halmosi – Rabusic (Kovalovszki, 85.), GRUMICS. Edző: Horváth Ferenc.

9. perc: Grumics 23 méterről, balról elvégzett szabadrúgása a jobb sarokban landolt (0-1)

29. perc: Jagodics, középről, 26 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (0-2)

32. perc: Funsho futott el a jobb szélen, beadását Grumics hat méterről a jobb sarokba helyezte (0-3)

52. perc: Egy bal oldali beadást Büki lőtt hét méterről a bal sarokba (1-3)

79. perc: Egy beadást Pribék 11 méterről ívelten fejelte a jobb felső sarokba (2-3)

83. perc: Halmosi bal oldali szögletét Benes mellre vette, majd 10 méterről a jobb sarokba bombázott (2-4)

Az elmúlt két évben a szombathelyiek egyaránt harmadosztályú ellenfelek ellen búcsúztak, volt okuk tehát az óvatosságra NB III-as riválisuk ellen. Jól kezdték a meccset a vasiak, a kilencedik percben Grumics 23 méteres szabadrúgása a jobb sarokban landolt. Vezetésük után is fölényben futballoztak a vasiak, szűk félóra elteltével Jagodics 26 méterről kilőtte a bal felső sarkot, majd a 32. percben Funsho jobb oldali beadását értékesítette Grumics (0-3).

Szünet után gyorsan szépítettek és átvették az irányítást a Fejér megyeiek. A vasiak védekeztek, de egy hazai fejesgól után  már csak egyetlen találattal vezettek. A 83. percben aztán Halmosi bal oldali szöglete után Benes tíz méterről a jobb sarokba bombázott (2-4). Eldőlt a meccs, a hátralévő időben a vendégek újab gólokat szerezhettek volna.

A Haladás teljesen megérdemelten jutott a legjobb 16 közé.

Gólszerzők: Büki (53.), Pribék (79.), illetve Grumics 2 (9., 32.), Jagodics (29.), Benes (83.).

Horváth Ferenc: – Egészen 3-0-ig sima volt a meccs, aztán a hazaiak szépítése után – csakúgy mint a bajnokikon – görcsössé váltunk, nem mertünk futballozni, visszaálltunk, így kaptunk még egy gólt. Szerencsére hamar jött a válaszunk, és a hajrában még három-négy helyzetünk  is volt. Nagyon örülök a továbbjutásnak, minden siker fontos.