Az OTP Bank Liga 15. fordulójában szombaton a Puskás Akadémia 2-0-ra verte a Szombathelyi Haladást.

PUSKÁS AKADÉMIA FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (2-0)

Felcsút, Pancho Aréna, játékvezető: Szőts

Puskás Akadémia: Danilovic - Osváth, Szolnoki, Hegedűs, Poór - Trajkovski, Varga, Mioc, Urblík - Kiss T., Knezevic.

Haladás: Rózsa - Habovda, Grumics, Kolcák, Bosnjak - Mészáros, Kovács L., Daushvili, Ofosu - Gaál, Priskin

Tíz perc van a kezdésig, a csapatok néhány perce mentek be az öltözőkbe a bemelegítésből

A hazai csapat sárga felsőben, kék nadrágban és sportszárban, a vendég tiszta fehérben játszik majd

A Hali kezdte a játékot

Az első perceket alaposan megnyomták a hazaiak, a vasiak beszorultak saját térfelükre

8. perc: Kenezevic 19 méterről, kissé jobbról, balla elvégzett szabadrúgása alig suhant el a bal sarok mellett

Körülbelül 100 Hali-drukker kísérte el a csapatot Felcsútra

12. perc: Kiss Tamás kapott labdát a jobb szélen, a támadó 20 méterről a kifutó Rózsa felett úgy emelt a hálóba, hogy a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-0).

15. perc: Trajkovski 14 méterről, balról lőtt a bal sarok irányába, Rózsa vetődve védett

17. perc: Egy gyors felcsúti kontra végén Knezevic jobbról, 18 méterről a kiinduló Rózsa mellett laposan a kapu közepébe lőtt. Más kérdés, hogy az akció során Trajkovski kézzel vette át a labdát... (2-0).

27. perc: Urblík 22 méteres lövését védte bravúrral Rózsa

A folytatásban magukhoz tértek a vendégek, ám valódi helyzetet továbbra sem tudtak kidolgozni. Aztán ismét a hazaiak vették át az irányítás, tetszetős passzokkal építették fel támadásaikat.

45. perc: Kovács 24 méterről a léc fölé lőtt

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat cserélt. A szünetben a lelátón felfedeztük az ismert televíziós műsorvezetőt, Hajdú Pétert is.

53. perc: Gaál 25 méteres, kapu közepébe tartó szabadrúgását védte Danilovic

58. perc: Szolnoki kapott sárga lapot

62. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Funsho

63. perc: Csere a Puskás Akadémiában is, Osváth le, Heris be

70. perc: Csere a Haladásban, Mészáros helyett Rabusic állt be

71. perc: Kovács kapott sárga lapot

72. perc: Ofosu is kapott egy sárga lapot

74. perc: Egy gyors bal oldali akció végén Kiss hét méteres lövése egy védőről szögetre vágódott - nagy helyzet volt!

76. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Kiss Tamás helyett Radó állt be

78. perc: Csere a Haliban, Ofosu helyett Halmosi érkezett

88. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Knezevicet Bokros váltotta

Négy perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. Az első félidőt átaludta a Haladás, szünet után felébredt, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni.