Az OTP Bank Liga 10. fordulójában szombaton a Mezőkövesd 2-0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (1-0)

Mezőkövesd, 2000 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Mezőkövesd: Dombó - Farkas, Pillár, Katanec, Vadnai - Mevongou, Szalai - Cseri, Vajda, Molnár - Drazic

Haladás: Király - Habovda, Kolcák, Tamás, Bosnjak - Mészáros, Rácz, Jagodics, Halmosi - Gaál, Priskin

A szombathelyi cserék: Rózsa, Benes, Rabusic, Németh Márió, Halmosi, Schimmer, Funsho

Eddig egy meccset játszottak le a 10. fordulóban, a Budapest Honvéd Holender góljával 1-0-ra verte a Diósgyőrt.

A hazaiak sárga felsőben, kék nadrágban és kék sportszárban, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

Verőfényes napsütésben a Haladás kezdte a játékot.

7. perc: Vajda passzolt a tizenhatos előterében álló Molnárhoz, aki 17 méterről, ballal, két védő mellett a jobb sarokba csavart (1-0).

9. perc: Drazic iramodott meg a bal szélen, betört a tizenhatoson belül, ahol Habodva szorításában a kapujából kivetődő Király leszedte a szerb támadó lábáról a labdát

15. perc: Cseri talpalta le Priskint, sárga lap

18. perc: Egy gyors kontra után Drazic elé került a labda, a csatár 18 méterről azonban gyengén középre, Király kezébe lőtt

Húsz perc telt el a mérkőzésből, a hazaiak egyelőre jóval veszélyesebbek kapura

22. perc: Farkas passzolt középen Cserihez, a középpályás 19 méterről magasan a kapu fölé emelt

24. perc: Mészáros kapott sárga lapot

Kiegyenlített a meccs, közepes iramú találkozón gyűrik egymást a felek

Mindkét csapat próbálkozik, a hazaiak a megnyugtató második gólért, a vasiak az egyenlítésért mennek előre rendületlenül

A mezőkövesdiek vezetésük birtokában - szombathelyi labdavesztés után - rendre Drazicot lövik ki labdáikkal. A szerb csatár pedig nem kis kalamajkát okoz a szombathelyieknek.

45. perc: Gaál jobbról belőtt szabadrúgását Kolcák balról középre fejelte, a kivetődő Dombó és Jagodics robbant a labdára, ám utóbbi eltalálta a kapus kezét - így odalett a lehetőség

Vége az első félidőnek. Ennél a másodikban jóval több kell.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

A második játékrészt a Haladás kezdte jobban.

48. perc: Gaál jobb oldali szögletét a berobbanó Habovda 11 méterről alig fejelte a bal sarok mellé

52. perc: Jagodicsot szabálytalanul sem tudták szerelni a jobb oldalon, a középpályás kiugratta Priskint, a támadó éles szögből, jobbról, hat méterről a bal sarok mellé bombázott

54. perc: Vasi kontra végén Rácz középről, 24 méterről a jobb sarok mellé lőtt

56. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

60. perc: Cseri tolta befelé a labdát a bal oldalról, majd 18 méterről a felső kapufát találta telibe

61. perc: Csere a Haliban, Halmosit helyett Németh Márió állt be

64. perc: Kolcák kapott sárga lapot

A második félidőben a szombathelyiek irányítják a játékot, a mezőkövesdiek kontrákkal próbálkoznak

69. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Grumics érkezett.

A szerb-magyar támadó - aki Michal Hippnél védekező középpályást játszott - eredeti posztjára, a csatársorba állt be

74. perc: Habodva jobb oldali beadását Priskin hat méterről fejelte kapura, Dombó védett, ám a labda kipattant a kapus kezéből. Az érkező Grumics viszont öt méterről a jobb sarok mellé emelt. Óriási helyzet volt!

77. perc: Tamás kapott sárga lapot

78. perc: Csere a Mezőkövesdben, Cseri helyett Koszta állt be

79. perc: Csere a Haladásban is, Mészáros helyett Funsho érkezett

81. perc: Németh Márió 19 méteres lövése egy mezőkövesdi védőn megpattanta nem sokkal zúgott el a bal sarok mellett. Akár be is mehetett volna - szerencséje sincs a Halinak

84. perc: Mezőkövesd csere: Molnár helyett Katanec jött be

85. perc: Habovda jobb oldali beívelését Jagodics fejelte kapura, Dombó óriási vetődéssel tolta szögletre a jobb felső sarokba tartó labdát

89. perc: Csere a Mezőkövesdben, Vajda helyett Hudák állt be

Három perc a hosszabbítás

92. perc: A balról betörő Drazic akadt fent Jagodicson a bal oldalon a büntetőterületen belül - meglepetésre tizenegyes. A büntetőt Koszta a bal sarokba lőtte (2-0)

Vége a mérkőzésnek. Az első fordulóban a Mezőkövesd, a másodikban a Haladás futballozott jobban.