Rangadót nyert az U19-es csapat

2018.09.25. 19:05

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok 5. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás csapatai közül az U17-es és az U19-es is győzött. Utóbbi az eddigi éllovas MTK-t verte.

U14

Nyíregyháza Spartacus–Illés Akadémia-Haladás 1-1 (1-1). – Nyíregyháza, vezette: Resán.

Illés-Haladás: Olasz – Varga D., Szvoboda, Papp Cs., Mozsár, Frák, Vékony (Varga O.), Kovács B., Somfalvi, Mohos, Udvardi (Ligeti). Edző: Noé Dávid.

Gólszerző: Papp Cs.

A rengeteg kihagyott szombathelyi helyzet megbosszulta magát, a játék viszont bizakodásra adhat okot. Valamennyi vasi játékos jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. MTK 12 pont, 2. Honvéd 12, 3. Békéscsaba 8, …11. Illés-Haladás 4.

6. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia–Illés-Haladás.

U15

Nyíregyháza Spartacus– Illés Akadémia-Haladás 0-0. – Nyíregyháza, vezette: Homonai.

Illés-Haladás: Tóth B. – Kállai, Borbács, Vigh, Tama (Knizs), Horváth K., Németh Á., Pataki (Bátori-Tóth), Iván, Horváth J. (Horváth Á.), Miszori. Edző: Sipos Norbert.

Igazságos döntetlen született.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 13 pont, 2. Videoton 12, 3. MTK 9, …5. Illés-Haladás 8.

U16

Budapest Honvéd-Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 5-1 (2-1). – Budapest, vezette: Veréb.

Illés-Haladás: Senkó – Reseterits, Fekete, Tóth Á. (Baranyai), Palkó, Doncsecz, Horváth R. (Heiter), BUNEVÁCZ, Bényei, Szabó B. (Tarján), Dezamits. Edző: Németh Richárd.

Gólszerző: Bunevácz.

A vasiak sérülés miatt több játékosukat is nélkülözték. A 2. percben egy jogtalan tizenegyessel vezetést szereztek a hazaiak. A vendégek nem roppantak össze, több helyzetet is kidolgoztak és megérdemelten egyenlítettek. Ám a 39. percben egy pontrúgás után egy hibából a hazaiak jutottak előnyhöz. A szünetben az egyik szombathelyi védőt, Szabó Bencét sérülés miatt le kellett cserélnie Németh Richárdnak. A második félidőben a hazaiak újabb gólt szereztek, és noha a vendégek ezt követően ziccert hibáztak, a budapestiek biztosan nyertek.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 13 pont, 2. Puskás Akadémia 12, 3. MTK 11, 4. Illés-Haladás 7.

6. forduló, október 13., 10.00: Illés-Haladás–Diósgyőri VTK.

U17

Budapest Honvéd-Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-0). – Budapest, vezette: Zimmermann.

Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Auer, Woth, Szalay (Szecsődi), Vajda, Basics, Kállai, Telinger, Schuszter (Herczeg), Csomós (Volter), Tóth M. Edző: Oross Márton.

Gólszerző: Csomós.

A kispesti stadion búcsúmérkőzésén, a centerpályán vívott küzdelmes találkozón a végig koncentráltan futballozó vasiak a helyzetek számát tekintve akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Az Illés-Haladás valamennyi labdarúgója jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 12 pont, 2. MTK 9, 3. Diósgyőr 9, … 5. Illés-Haladás 9.

6. forduló, október 21., 10.00: Illés-Haladás–Diósgyőri VTK.

Az U19-es csapat játékosa, Szekér Ádám jól futballozott az MTK elleni mérkőzésen

U19

MTK–Illés Akadémia-Haladás 0-2 (0-1). – Budapest, vezette: Nagy A.

Illés-Haladás: Kiss Á. – Bokor, Nyári, Szilágyi, Edelényi, Illés (Molnár T.), Tóth-Gábor, Füleki (Keresztes), Kiss B., Bolla, Szekér (Oláh). Edző: Németh Szabolcs.

Gólszerzők: Tóth-Gábor, Nyári.

A jó erőkből álló MTK ellen végig a szombathelyiek uralták a játékot, nagy nyomás alatt tartották a hazai kaput. A vasiaknál valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott, Nyári és Szilágyi játéka kiemelkedett a mezőnyből.

A bajnokság állása: 1. Illés-Haladás 12 pont, 2. MTK 9, 3. Debrecen 9.

6. forduló, péntek, 14.00: Puskás Akadémia–Illés-Haladás.