Értékes döntetlen Debrecenben

2018.09.01. 16:50

Az OTP Bank Liga 7. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás sok helyzetet kihagyott, rászolgált a döntetlenre a Hajdúságban.

DEBRECENI VSC-SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1 (1-1)

Debrecen, 3200 néző, játékvezető: Erdős

Debrecen: Nagy S. - Kinyik, Cikos, Mészáros, Barna - Bődi, Tőzsér, Haris, Varga K. - Takács, Könyves

Haladás: Király - Schimmer, Benes, Kolcák, Németh Milán - Jagodics, Grumics - Mészáros, Gaál, Habovda - Priskin

Csúszik a kezdés, a debreceniek hálójával akadnak gondok

2. perc: Takács iramodott meg a jobb szélen, éles szögből, hat méterről leadott, jobb sarokra tartó lövését védte Király

3. perc: Tőzsér labdájával Könyves ugrott ki a jobb oldalon, de tíz méterről leadott lövését a kivetődő Király hárította

11. perc: Varga húzott el a bal szélen, majd egy csel után 11 méterről, nagy helyzetből a léc fölé lőtt

A hazaiak szinte valamennyi akciója magában rejti a gólveszélyt, a vasi támadások egyelőre kevésbé veszélyesek

17. perc: Benes nincs jól, úgy kell lekísérni a pályáról

18. perc: Benes helyett Tamás érkezett

19. perc: Habodva futott el a jobb szélen, beadását Priskin tíz méterről lőtte kapura, de a labda Barnáról levágódott

21. perc: Tőzsér jobb oldali szögletét Takács hat méterről a léc alé fejelte (1-0).

24. perc: Egy kontra után Priskin 23 méteres lövését blokkolták a védők

26. perc: Jagodicsot szerelte le Tőzsér, majd a jobb oldalon Bódit ugratta ki. A középpályás óriási helyzetből, 11 méterről a léc fölé lőtt

35. perc: Csere a Debrecenben, a korábban megsérült Barna le, Ferenczi be

39. perc: Újabb kényszerű debreceni csere, Cikos is megsérült, helyére Kusnyír érkezett

42. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy előreívelt labdát Priskin kapott a jobb oldalon, a támadó egy igazítás után, kilenc méterről lőtt, a labda Kinyiken megpattanva a felső lécről vágódott a hálóba (1-1)

45. perc: Bódi 26 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte Király

45+1: Jobb oldali beadás után a hosszún érkező Takács öt méterről a jobb oldalhálóba lőtt

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

47.perc: Tőzsér 22 méteres, jobb oldali szabadrúgását tolta szögletre Király

50. perc: Gaál pompás labdával indította két ember között a jobb oldalon Schimmert, aki egy szép csel után 14 méterről, ballal a léc fölé lőtt. Óriási helyzet volt!

52. perc: Csere a Haladásban, Németh Milán helyett Németh Márió állt be

53. perc: Habodva ívelt előre balról, Priskin fejjel továbbcsúsztatta a labdát, Mészáros jobbról, kilenc méterről lőtt, Nagy bravúrral védett

Ahogy az első félidő eleje a Debrecené, a másodiké a Haladásé

59. perc: Bódi 21 méteres lövését védte Király

61. perc: Mészáros passzát Jagodics lőtte rá 20 méterről, a labda Harisról szögletre pattant

69. perc: Mészáros lábáról a jobb oldalon Priskin elé pattant a labda, a csatár hét méterre a kaputól nem találta el jól a labdát, így a lövés a bal sarok mellett hagyta el a játékteret

71. perc: Mészáros jobb oldali beadását Nagy kiöklözte, Németh Márió egy csel után nyolc méterről tüzelt, Nagy óriási bravúrral tolta szögletre a félmagas, jobb sarokra tartó lövést

77. perc: Egy beadás után Könyves kapásból, hat méterről a léc fölé bombázott

78. perc: Király kapott sárga lapot időhúzásért

80. perc: Csere a Debrecenben, Takács helyett Avdijaj érkezett

83. perc: Csere a Haladásban, a sérült Schimmert Halmosi váltotta

Négy perc a hosszabbítás

90+4 perc: Jagodics kapott sárga lapot