Az OTP Bank Liga 4. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 2-1-re verte a Puskás Akadémiát.

SZOMBATHELYI HALADÁS - PUSKÁS AKADÉMIA 2-1 (0-0)

Szombathely, 3936 néző, játékvezető: Solymosi

Haladás: Király – Schimmer, Benes, Kolcák, Bosnjak – Grumics, Jancsó – Mészáros, Németh Márió, Németh Milán – Rabusic.

Puskás Akadémia: Danilovic – Heris, Hegedűs, Poór, Trajkovski – Zsidai, Balogh – Kiss T., Radó, Molnár – Diallo.

Dévai Boglárka, a Szombathelyi Sportiskola versenyzője augusztus 5-én megszerezte Szombathely első női tornász európa bajnoki aranyérmét, Glasgow-ban az ugrás döntője után játszották neki a himnuszt. Rehabilitációs munkájában rengeteg segítséget kapott Jakab Ferenctől, a Haladás masszőrjétől. Bogi ezért a meccs kezdése előtt egy mezt adott a masszőrnek, aki egyben a tornásszakosztály tiszteletbeli masszőre lett. Az utóbbi másfél évben Bogi lelkes Haladás szurkolóvá vált, ha tehette, a hazai meccseken a lelátóról buzdította a csapatot. Bajnoki címe megszerzése után egyik kívánsága volt egy, a csapat által dedikált mez. Nos, a mezt a kezdés előtt a Haladás masszőrétől megkapta, míg a klub egy virágcsokorral kedveskedett Boginak, ugyancsak egy virágcsokorral egyik edzőjének, Vizer Erzsébetnek és egy üveg itallal másik edzőjének, Rácz Gábornak.

A Haladásban sérülés miatt Gaál Bálint és Rácz Barnabás sem tudta vállalni a játékot.

5. perc: Mészáros jobb oldali beadását Rabusic kapásból, 12 méterről a bal kapufára lőtte

12. perc: Kiss Tamás próbálkozott 20 méterről, lövése szögletre pattant az egyik szombathelyi védőről

26. perc: Mészáros adott jó passzt Schimmernek, a védő kecsegtető helyzetből, hét méterről, jobbról a léc fölé bombázott

A szombathelyiek tiszta fehérben, a vendégek kék felsőben, sárga nadrágban és kék sportszárban szerepelnek

30. perc: Kolcák bukkant fel a bal oldalon a  tizenhatosnál, középre adott labdáját Bosnjak középről, kapásból, 19 méterről alig lőtte kapu fölé

Kissé leült a meccs, a Haladás-tábor azonban rendületlenül szurkol.

43. perc: Diallo kapott sárga lapot

44. perc: Csere a vendégeknél, Diallo le, Knezevic be

Két perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

49. perc: Mi maradt ki! Németh Márió ívelt a bal oldalra, Grumics fejjel a jobb sarkot vette célba, de Danilovic nagy vetődéssel óriásit védett

54. perc: Benes 26 méterrő, balról vette célba a kaput, Danilovic ujjheggyel tolta a léc fölé a labdát

Csere lesz a Haliban, Halmosi Péter készül beállni

60. perc: Itt a csere, Jancsó helyett Halmosi érkezett

62. perc: Németh Márió tette le a labdát a bal oldalon az akciót kísérő Németh Milánhoz, akinek lövését védte Danilovic.

64. perc: Csere a Haladásban, Rabusicot Funsho váltotta

69. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak nagy bal oldali bedobása után Benes tette a labdát Kolcáknak, akit Trajkovski rántott le a tizenhatoson belül. Tizenegyes! A büntetőt Mészáros a bal sarokba rúgta (1-0)

3936 a hivatalos nézőszám

73. perc: Halmosit rántotta le Hegedűs a tizenhatoson belül, nincs büntető...

76. perc: Kiss Tamás és Kolcák fejelt össze a Haladás tizenhatosán belül, a Hali védőjét ápolni kell

78. perc: Csere a Haladásban, Kolcák helyett Tamás állt be. A Puskásban is csere, Balogh helyett Arabuli érkezett

80. perc: Schimmer ívelt Mészároshoz a jobb oldalon a tizenhatoson belül, a támadó hét méterről, kapásból előtte a labdát a kapu előtt

83. perc: Hegedűs kapott sárga lapot

86. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy előreívelt labdára Funsho robbant rá, amikor Szakály a tizenhatoson belül lerántotta. A felcsúti középpályás sárga lapot kapott. A büntetőt Mészáros a kapu közepébe lőtte, a labda a vetődő Danilovicon megpattanva a léc alá vágódott (2-0). A büntető után Danilovic reklamált, a kapus sárga lapot kapott

90. perc: Csere a Puskásban, Trajkovics helyett Bokros érkezett

Öt perc a hosszabbítás

93. perc: 2-1.Egy jobb oldalról a hosszúra ívelt labdára Molnár érkezett a bal oldalon és a kimozduló Király mellett a hosszú, bal sarokba emelt

95. perc: Egy kontra után Halmosi ívelt be balról, Funsho pedig hét méterről kapura fejelt, de Danilovic védett