Helytálltunk az FTC ellen

2018.08.04. 19:50

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 3-1-re kikapott az FTC vendégeként.

FERENCVÁROSI TC-SZOMBATHELYI HALADÁS 3-1 (1-0)

Budapest, Groupama Aréna, játékvezető: Szőts

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Botka, Blazic, Heister - Spirovski, Petrjak, Bőle, Leandro  - Varga R., Lanzafame.

Haladás: Király - Habovda, Kolcák, Benes, Bosnjak - Grumics, Jagodics - Mészáros, Rácz, Gaál - Rabusic.

Fülledt melegben melegítenek a csapatok. A két együttes bemutatásakor az egyetlen - óriási füttyöt - a hazaiak vezetőedzője, Thomas Doll kapta...

Még negyedóra van a kezdéig, a Fradi-sas berepült a pálya közepére, a csapatok pedig a bemelegítés után már az öltözőben.

A Hali kispadja: Rózsa, Tamás, Németh Márió, Németh Milán, Schimmer, Funsho, Halmosi

Az FTC zöld-fehér csíkos felsőben, zöld nadrágban és zöld sportszárban, a Haladás tiszta fehérben lép pályára

Remek a hangulat a Groupama Arénában, a Halit is elkísérte körülbelül 100 szurkolója.

A Haladás kezdte a játékot

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre kiegyenltett a játék

6. perc: Habodva csúszott be rossz ütemben Heisternek a jobb oldalon, aki nagyot esett - túlzott szigorral kapott sárga lapot az ukrán védő

8. perc: Szépen felépített támadás végén Rácz középről, 20 méterről a bal felső sarok mellé lőtt

18. perc: Varga Roland elé került a labda az ötösön, de Bosnjak az utolsó pilanatban nagyot, szögletre mentett

20. perc: "Auf wiedersen, auf wiedersehen" - a Fradi-tábor már elköszönt Thomas Dolltól...

23. perc: 1-0. Gyors hazai ellentámadás után Bőle passzolt a jobb oldalon a védők mögé belépő Vargához, a támadó hét méterről, jobbról a léc alá bombázott

24. perc: Ivószünet

A gól óta többet kezdeményez a Haladás

34. perc: Gaál jobbról belőtt szabadrúgását Rabusic hét méterről fejelte kapura, de Dibusz védett

36. perc: Petrjak kapott labdát egyedül, de Habovdát nem tudta kicselezni, a két ukrán párharcát a Hali védője nyerte

Az utóbbi percekben nem sok minden történt, a két szurkolótábor is inkább egymással van elfoglalva

Egy perc a hosszabbítás

45+1: Ez majdnem beakadt! Gaál jobb oldali szögletét Rabusic egyből lőtte kapura, a labda alig suhant el a léc felett

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

48. perc: Heister balról középre adott labdáját Varga 11 méterről lőtte kapura, Király lábbal védett

49. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mészáros cselezte le magát a jobb oldalon, középre passzolt labdáját Gaál nyolc méterről a jobb sarokba vágta (1-1)

52. perc: Mi maradt ki!Mészáros jobbról belőtt labdáját Rabusic ajtó-ablak helyzetből, három méterről keresztbe ellőte a kapu előtt

53. perc: Varga ugrott ki a jobb szélen, középre passzolt, Lanzafame pedig 10 méterről a jobb sarokba helyezett (2-1)

61. perc: Benes rúgta meg hátulról Lanzafamét a tizenhatoson belül - tizenegyes. A büntetőt Lanzafame a jobb sarokba lőtte (3-1). Benes sárga lapot kapott

62. perc: Csere a Haladásban, Rabusic helyett Funsho állt be

67. perc: Újabb csere a Haliban, Rácz helyett Halmosi állt be. Csere az FTC-ben is, Varga le, Böde be

74. perc: Gaál kapott sárga lapot

77. perc: Spirkovski kapott sárga lapot

78. perc: Ismét egy sárga lap, Blazic kapta

80.perc: Csere az FTC-ben, Bőle helyett Finnbogason állt be

84. perc: Csere a Haliban, Grumics le, Németh Milán be

87. perc: Jagodics reklamált, mert a játékvezető lefújt egy nem létező szabálytalanságot. Szőts kiállította a védekező középpályást

Két perc a hosszabbítás

91. perc: Németh Milán 22 méterről lőtt,  a labda a jobb kapufát értintve hagyta el a játékteret