Az utolsó percben kaptunk ki

2018.05.27. 16:38

Az OTP Bank Liga utolsó előtti, 32. fordulójában a Haladás a 90. percben kapott góllal maradt alul a Vasas ellen.

VASAS SC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-0 (0-0)

Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző,  játékvezető: Iványi

Vasas: Nagy G. - James, Benes, Ristevski - Murka, Egerszegi, Vida, Hangya - Ádám, Gaál, Barczi

Haladás: Király - Jancsó, Wils, Kolcák, Bosnjak - Kovács, Jagodics - Németh Márió, Rácz, Halmosi - Ramos

A Haladásban az Újpest ellen agyrázkódást szenvedett Schimmer Szabolcs egész héten nem edzett, nem tudta vállalni  a játékot - a kispadon foglalt helyet.

A Hali cseréi: Rózsa, Németh Milán, Schimmer, Pinte, Grumics, Medgyes, Williams.

A hazaiak kezdték a játékot. A Vasas kék-piros felsőben, kék nadrágban, piros sportszárban, a Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban futballozik.

Viszonylag élénk tempóban kezdtek a csapatok, a szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést.

11. perc: Hangya száguldott el a bal szélen, középre adott labdája azonban Király zsákmánya lett

14. perc: Rácz egy csel után középről, 19 méterről lőtt a léc fölé

19. perc: Bosjnak tartotta fel Barczit, sárga lap

20. perc: Kovács lőtt 22 méterről, futtából, nem sokkal a bal sarok mellé

25. perc: Hangya bal oldali bedobását Barczi kapásból, tíz méterről a bal sarok irányába lőtte, Király bravúrral tolta szögletre a labdát

29. perc: Egerszegi kapott sárga lapot reklamálásért

36. perc: Bosnjak jobbról, ballal, 22 méterről elvégzett szabadrúgását védte Nagy

A hajrában alaposan visszaesett a színvonal, habár felépítették támadásaikat a csapatok, a tizenhatoshoz érve vagy rosszul adtak be, vagy el sem jutottak beadásig.

44. perc: Rácz kapott sárga lapot - amúgy jogtalanul

Vége az első félidőnek

A félidőben: Mezőkövesd-Újpest 0-1, Paks-Balmazújváros 0-0.

A szünetben cserélt Michal Hipp, Rácz helyett a házi gólkirály, Williams érkezett. A Vasas is cserélt, Ádám helyett Pavlov állt be

48. perc: Ramos kapott sárga lapot

49. perc: Barczi következik a sorban, a Vasas támadója reklamálásért kapott sárga lapot

51. perc: Bosnjak bal oldali beadobását megcsúsztatták, Williams jobbról, ballal, 11 méterről lőtt, de Nagy védett

53. perc: Kovács kapott sárga lapot

58. perc: Halmosi kapott sárga lapot

59. perc: Csere a Haladásban, a sérült Jancsó helyett Schimmer állt be.

60. perc: Gaál 17 méteres szabadrúgása nem sokkal suhant el a bal felső sarok mellett

68. perc: Pavlov 19 méteres lövése suhant el a bal sarok mellett

70. perc: Csere a hazai csapatban, Murka helyett Vogyicska érkezett

71. perc: Vogyicska jobb oldali bedobását James öt méterről, tiszta helyzetből centikkel a léc fölé fejelte. Az esetnél James összefejelt Schimmerrel, akit ápolni kell. Sőt, Schimmer le kell cserélni.

78. perc: Ristevski bal oldali beadását Egerszegi 11 méterről a bal kapufára lőtte.

83. perc: Barczi 19 méteres lövése ment el a bal sarok mellett

87. perc: Vogyicska ütötte el Williamset, sárga lap

Öt perc a hosszabbítás

90. perc: Hangya bal oldali beadását a jobb oldalon érkező Pavlov - lesről - két méterről a bal felső sarokba fejelte (1-0).