Döntetlen az Újpest ellen

2018.05.19. 16:50

Az OTP Bank Liga 31. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás változatos mérkőzésen 1-1-re végzett az Újpesttel.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - ÚJPEST FC 1-1 (1-0)

Szombathely, 5882 néző, játékvezető: Erdős.

Haladás: Király – Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak – Grumics, Jagodics – Mészáros, Rácz, Németh Márió – Williams.

Újpest: Pajovic – Kálnoki-Kis, Litauszki, Mohl – Pauljevic, Nwobodo, Zsótér, Balázs  – Onovo, Novothny.

A Haladásban Halmosi Péter combsérülése miatt hiányzik. A Hali cseréi: Rózsa, Pinte, Medgyes, Németh Milán, Jancsó, Ramos, Tóth Máté.

Öt perc van a kezdésig, most vonulnak ki a csapatok - a Haladás-szurkolók az egész szektort beborító élőképpel készül - zöld-fehér kartonok előtt pdig egy óriási Hajrá Hali! felirat.

Megkezdődött a mérkőzés, a Haladás indította útjára a labdát.

5. perc: Schimmer és Mészáros fejelt össze, mindkettőjüket ápolni kell

9. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Az újpesti védők késlekedtek, a labda Németh Márió elé került, a támadó 14 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0). Közben cserélt a Haladás, Mészáros nem tudja folytatni a játékot, helyére Medgyes érkezett

19. perc: Novothny került helyzetbe a bal oldalon, éles szögből, hét méterről leadott lövését biztosan védte Király

24. perc: Egy bal oldali beadás üresen találta a jobb szélen Pauljevicset, aki ziccerből, kilenc méterről lőtt, de Király bravúrral, lábbal hárított

Jobbára újpesti lábakon vándorol a labda, ám a szombathelyi védelem eddig jól zár

33. perc: Csere az Újpestben, a sérült Mohl helyett Szűcs állt be. A Hali B-közép sportszerűen megtapsolta a kapu mögött elbicegő újpesti hátvédet

37.perc: Litauszki rántotta le Williamset, sárga lap

40. perc: Zsótér iramodott meg, majd 20 méterről a léc fölé tekert

41. perc: Onovo 19 méteres, bal oldali lövését védte biztosan Király

Három perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Schimmer helyett Jancsó állt be

49. perc: Zsótér elé került a labda, a támadó 19 méterről a felső lécre lőtt, a labda onnan a gólvonal mögé pattant (1-1).

58. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Ramos érkezett

5882 a hivatalos nézőszám

69. perc: Ramos lőtt éles szögből, de Litauszki blokkolt és a labda szögletre pattant

74. perc: Williams 24 méteres lövése zúgott el a léc felett

75. perc: Novothny került ziccerbe a bal oldalon, de öt méteres lövésébe Király belevetődött

77. perc: Egy jobb oldali beadást Nwobodo elvetődve, hét méterről lőtt kapura, de Király ismét a helyén volt

78. perc: Csere a vendégeknél, Szűcs helyett Cseke érkezett

82. perc: Kálnoki Kis kapott sárga lapot reklamálásért

86. perc: Csere az Újpestben, Zsótér helyett Tischler állt be

87. perc: Mi maradt ki! Ramos kapott labdát a bal szélen, 10 méteres lövését Pajovic védte, a kipattanót Williams óriási helyzetből, 11 méterről a léc fölé bombázta

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Jancsó indította Ráczot, a középpályás kilépett a védők között, ám lövés helyett cselezett, így szerelték - odalett a ziccer!

93. perc: Bosnjak jobb oldali óriási beadobását megcsúsztatták, Kolcák hét méterről fejelt, éppen Pajovics kezébe