Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás óriási szívvel futballozva 3-2-re legyőzte a Puskás Akadémiát.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - PUSKÁS AKADÉMIA FC 3-2 (1-1)

Szombathely, 4133 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Grumics - Mészáros Kovács, Rácz, Halmosi - Williams.

Puskás Akadémia: Hegedűs L. – Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski – Molnár, Balogh, Zsidai, Szakály – Henty, Perosevic.

A Haladásban hiányzik Jagodics Márk, a középpályás egyik lábujjában egy vérhólyag elfertőződött, így nem vállalta a játékot.

A vendégek kezdték a játékot. A Haladás tiszta zöldben, a Puskás Akadémia fehér felsőben, kék nadrágban és fehér sportszárban játszik.

Süt a nap és remek a hangulat a Haladás Sportkomplexumban.

5. perc: Schimmer rúgta ki a labdát szabályosan a tizenhatoson belül Szakály elöl, aki elesett. Andó-Szabó általános meglepetésre büntetőt ítélt.  A tizenegyest Henty laposan a jobb sarokba rúgta (0-1).

11. perc: Mészáros jobb oldali beadásáról az ötösre berepülő Halmosi öt centivel maradt le

12. perc: Most Schimmer adott be, de Williams hét méteres fejese elkerülte a jobb sarkot

13. perc: Hegedűs kapott sárga lapot

13. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy ide-oda pattogó labda Mészáros elé került, aki jobbról, nyolc méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. A labda a felső kapufáról vágódott a hálóba (1-1)

A gól óta a szombathelyiek irányítják a játékot.

22. perc: Williams és Mészáros forgolódott a védők gyűrűjében, végül utóbbi 18 méterről lőtt, de Hegedűs könnyen védett

23. perc: Kovács kapott labdát a jobb szélen, 13 méteres lövését Hegedűs léc fölé tolta. Andó-Szabó mutatja: kirúgás. Amúgy már a felcsúti játékosok is beálltak az ötösükre, ők is szögletre készültek…

Fél óra telt el a meccsből, kiegyenlítettebbé vált a játék.

36. perc: Kovács jobbról beívelt szabadrúgását Grumics bólintotta fölé

37. perc: Spandler tette taccsra Kovács Lórántot, akit ápolni is kell. Ez idő alatt mindkét csapat labdarúgói rögtönzött ivószünetet tartanak. Spandler sárga lapot kapott

44. perc: Csere a vendégcsapatban, a sérült Spandler helyett Klinar állt be

Két perc az első félidő hosszabbítása

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

53. perc: Az első helyzet. Mészáros jobbról belőtt labdáját Rácz a tizenegyespontról alig fejelte a léc fölé

58. perc: Az előrehúzódó Zsidai 19 méteres lövését védte biztosan Király

59. perc: Csere a vendégeknél, Molnár le, Radó be

64. perc: Csere a hazai együttesben, Mészáros helyett Németh Milán állt be

Kicsit leült a meccs, főleg mezőnyben folyik a küzdelem, helyzet nélkül

66. perc: Poór kapott sárga lapot

67. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!  Kovács jobb oldali szögletét Wils hat méterről a bal sarokba fejelte (2-1).

71. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Halmosi kapott labdát, majd Williamshez passzolt, a támadó 11 méterről a léc alá bombázott (3-1)

73. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Zsidai helyett Drazics érkezett

75. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

77. perc: Balogh Balázs 24 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódott ki

80. perc: Henty tört előre, 20 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte Király

82. perc: 3-2. Henty 15 méterről, balról a jobb sarokba lőtt

83. perc: Kovács kapott sárga lapot

84. perc: Márkvárt is sárga lapot kapott

87. perc: Csere a Haladásban, Kovács helyett Németh Márió érkezett

89. perc: Újabb csere a Haliban, Rácz helyett Kiss Tamás állt be

Négy perc a hosszabbítás

91. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

93. perc: Perosevic rúgta fel Bosnjakot, sárga lap