Harcos döntetlen a Balmazújváros ellen

2018.04.21. 16:40
Pum András

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában szombaton a Haladás gólnélküli döntetlenre végzett a Balmazújvárossal.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BALMAZÚJVÁROS 0-0 (0-0)

Szombathely, 4716 néző, játékvezető: Erdős

Haladás: Gyurján - Schimmer, Kolcák, Grumics, Bosnjak - Jagodics - Medgyes, Németh Márió, Rácz, Halmosi - Williams.

Balmazújváros: Horváth L. - Habovda, Rus, Tamás, Uzoma - Vajda, Sigér, Majszuradze, Haris - Arabuli, Rudolf.

A Haladásban Király Gábor helyett Gyurján Márton véd. A 108-szoros válogatottsági rekorder kapus ugyanis a pénteki edzésen egy rossz mozdulat következtében deréksérülést szenvedett. Nem játszik Mészáros Karol sem, a támadó pedig a combhajlítóizmával bajlódik.

A találkozó előtt az 1983-ban Nehru Kupát nyert Haladás játékosait köszöntötték - ajándékokkal és nagy-nagy tapssal.

A mérkőzés előtt a Hali-szurkolók látványos, szemet gyönyörkedtető, az egész B-közepet befedő élőképpel készültek.

A közelmúltban elhunyt két szurkolótársunkra, Dr. Murvai Jánosra és Németh János Andrásra (Vigyori) emlékeztünk a találkozó előtt.

A Haladás kezdte a játékot. A vasi csapat tiszta zöldben, a Balmazújváros fehérben játszik.

2. perc: Németh Márió szöglete után Grumics fejelt tíz méterről, Uzoma a bal kapufánál fejelte ki a labdát

3. perc: Habodva kapott sárga lapot

9. perc: Arabuli kapott rúgást. A támadót a gyepen, majd az oldalvonal mellett is ápolni kell, de közben visszatért a pályára.

12. perc: Most pedig Vajda terület el fájdalmas ábrázattal. De rövid ápolást követően ő is visszatért

16. perc: Schimmer jobbról jól ívelt középre, de Williams 10 méteres fejese elkerülte a jobb alsó sarkot

17. perc: Csere a vendégcsapatban, Arabuli lába eddig bírta, helyére Harsányi érkezett

18. perc: Rudolf labdájával Harsányi iramodott meg a bal oldalon, 12 méteres lövése az oldalhálóban landolt

19. perc: Jagodics kapott sárga lapot

A félidő fele telt el, jó és változatos a meccs

29. perc: Bosnjak életerős, 24 méteres lövésébe belelépett az egyik vendégvédő

31. perc: Williams robogott el a jobb szélen, középre adott labdáját Rácz 12 méterről a jobb felső sarok fölé lőtte

32. perc: Balmazi adogatás végén Habovda jobbról, nyolc méterről az égbe lőtt

34. perc: Vajda kapott sárga lapot műesésért

39. perc: Rus vágta nyakon a mellett elfutó Williamset, de sem sárga lap, sem szabadrúgás

Két perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A második félidő kezdőrúgását az Illés Akadémia fiatal játékosa, Hujber Dominik végezte el, aki 10. születésnapjára kapta a lehetőséget.

46. perc: Medgyes kapott sárga lapot

51. perc: Bosnjak remek labdáját Medgyes kapta a kaputól hét méterre, a jobb oldalon, de lövésébe Tamás az utolsó pillanatban belevetődött

53. perc: Egy jobb oldali beadás után a kivetődő Gyurján és egy vendégjátékos, Harsányi ütközött az ötösön. Nagy a baj, mert jönnek be a mentősök, gyúrók mindenki. Gyurjánt kell ápolni, aki láthatóan elveszítette az eszméletét .Feszült pillanatok, senki sem tudja mi a baj, de nagy a baj... Gyurjánt a mentősök hordágyra teszik, miközben a szurkolók a kapust éltetik. Gyurján helyett Rózsa Dániel állt be. Cserélt a Balmazújváros is, Harsányi helyett Batarelo állt be.

61. perc: Szép szombathelyi támadás végén Rácz 18 méteres lövését védte Horváth

62. perc: Williams labdáját Németh kapta aki egy megkerülős csellel becsapta Tamást, de öt méterről, éles szögből leadott lövését védte Horváth

66. perc: Csere a Haladásban, Medgyes helyett Kovács állt be

4716 a hivatalos nézőszám

80. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Ramos állt be

81. perc: Kovács jobbról beívelt szabadrúgását Ramos 11 méterről Horváth kezébe fejelte

84. perc: Batarelo lőtt 21 méterról jócskán a bal felső sarok mellé

Nyolc perc a ráadás

92.perc: Csere a vendégeknél, Erdei érkezett Rudolf helyett