A Honvédot verte az U17-es csapat

2018.03.08. 16:00

Az I. osztályú labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás együttesei közül az U17-esek nyertek.

U14
Illés Akadémia-Haladás- Honvéd 2-3 (1-2). – Illés Akadémia, vezette
: Papp.
Illés Akadémia-Haladás: KIRÁLY – KNIZS, SZABÓ B., Kállai, Borbács (Mozsár), Vigh, Tama, Bátori-Tóth, Horváth K., IVÁN, Frák. Edző: Németh Richárd.
Betegségek, sérülések miatt több játékosukat is nélkülözték a vasiak. A vendégek szereztek vezetést, ám hamar egyenlítettek a szombathelyiek. Aztán gyors gólokkal 3-1-re elhúztak a fővárosiak, ezt követően hullámvölgybe kerültek a hazaiak. A nagyon jó iramú meccs hajrájában szépítettek a szombathelyiek, sőt, ki is egyenlíthettek volna. Gólszerző: Knizs 2.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 42, 2. Debrecen 42, 3. Videoton 41, … 7. Illés Akadémia-Haladás 27 pont.
18. forduló, szombat, 9.15: Debrecen-Illés Akadémia-Haladás.

U15
lllés Akadémia-Haladás- Honvéd 1-6 (0-3). – Illés Akadémia, vezette
: Horváth B.
Illés Akadémia-Haladás: Pataki – Bényei, Reseterits, Baranyai, Varga M., Palkó, Doncsecz, Horváth R., Markó, Sipos, Bunevácz. Edző: Sipos Norbert.
Az első félórában 3-0-ra vezethetett volna az Illés Akadémia. A kimaradt helyzeteket később a vendégek gólokkal büntették. Az eredmény nem tükrözi a játék képét – a lefújás után a listavezető Honvéd edzője gratulált a hazai trénernek. Gólszerző: Doncsecz.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 47, 2. Debrecen 43, 3. Puskás Akadémia 39, … 9. Illés Akadémia-Haladás 21 pont.
18. forduló, szombat, 11.15: Debrecen-Illés Akadémia-Haladás.

U16
Illés Akadémia-Haladás – Budapest Honvéd 1-4 (1-1). – Illés Akadémia, vez
ette: Cseh.
Illés Akadémia-Haladás: Rédei – Auer, DEBRECENI (Csomós), KÁLLAI, Woth, Füzik (Czafik), Basics, Simon, Albert, Vajda (Séfer), Hegyi. Edző: Takács Csaba.
Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, majd a félidő vége előtt egy kétes kiállítás után tíz főre fogyatkoztak a hazaiak. Szünet után a jó erőkből álló, ekkor már emberelőnyben futballozó Honvéd felülkerekedett az Illés Akadémián. Gólszerző: Debreceni. Kiállítva: Auer.
18. forduló: Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 2-1 (1-0). – Felcsút, vezette: Lucián.
Szoros meccsen kapott ki az Illés Akadémia. Gólszerző: Simon.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 46, 2. Puskás Akadémia 40, 3. Győr 28, … 7. Illés Akadémia-Haladás 8 pont.
19. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás-MTK.

Az U17-es csapat támadója, Halmai Ádám két gólt szerzett a Honvéd ellen Fotó: Hornyák Emőke/vaol.hu

U17
Illés Akadémia-Haladás- Honvéd 3-1 (2-0). – Illés Akadémia, vezett
e: Winklár.
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka – Bokor, Horváth M., Nyíri, Huszti (Kónya), Nyári (Molnár T.), Szalay (Edelényi), Tóth-Gábor, HALMAI, BALOGH, SZEKÉR (ILLÉS). Edző: Csordás Csaba.
A mérkőzés egyes periódusaiban jól futballozó vasiak megérdemelten nyertek. Gólszerzők: Halmai 2, Tóth-Gábor.
18. forduló: Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 3-1 (2-1). – Felcsút, vezette: Viktor F.
A vendégek három rögzített szituációból kapták góljaikat. Gólszerző: Nyári.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 39, 2. MTK 27, 3. Debrecen 26, 4. Illés Akadémia-Haladás 24 pont.
19. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás-MTK.

U19
Honvéd-Illés Akadémia-Haladás 2-1 (1-1). – Bozsik Stadion, vezette
: Szűcs.
Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Keresztes, FUNSHO, Szilágyi, Szántó, Kovalovszki, Kiss B., Szalai, VARGA K., Bolla, Vargovics (Latyák). Edző: Németh Szabolcs.
Mivel a pálya használhatatlansága miatt a Honvéd NB I-es és NB III-as együttesének meccse is elmaradt, a kispestiek erős csapattal álltak fel, sok volt a visszajátszó. A rangadón a vasiak Keresztes kiállítása miatt már a 10. percben emberhátrányba kerültek. A szombathelyiek biztos védekezésből igyekeztek gyors ellentámadásokat vezetni. A kispestiek jutottak előnyhöz, amit a félidő vége előtt a vasiak kiegyenlítettek. Szünet után bedarálta ellenfelét a Honvéd, és megszerezte a győztes gólt. A vendégek tíz emberrel is tisztességgel helytálltak. Gólszerző: Bolla. Kiállítva: Keresztes.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 36, 2. Puskás Akadémia 31, 3. Illés Akadémia 29 pont.
19. forduló, szombat, 12.00: FTC-Illés Akadémia-Haladás.