Nyertek a lányok is

2018.02.11. 22:40

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Haladás-Viktória FC női NB I-es csapata két góllal verte a Haladás VSE U16-os fiúegyüttesét.

Haladás-Viktória FC– Haladás VSE U16 3-1 (2-1). – Kenderesi út, műfű, 30 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés.

Haladás-Viktória: Bíró – Kiss Zs. (Kun, 46.), Fördős, Tálosi, Kopcsándi – Tóth A., Fábián, Balogh (Harsányi, 70.), Szakonyi (Király, 46.) – Öreg (Csidei, 46.), Siklér. Edző: Simon Attila.

A Haladás-Viktóriából Heike Manhart betegség miatt hiányzott. Jól kezdte a találkozót a női együttes, magához ragadta a kezdeményezést. A 10. percben Siklér jobb oldali beadását a középen berobbanó Szakonyi lőtte a hálóba (1-0). Támadásban maradtak a viktóriások, több helyzetet is kidolgoztak.

Balogh Henrietta harcosan, jól futballozott Fotó: Vas Népe/Nagy Jácint

A 25. percben Szakonyi robogott el a jobb szélen, beadását Siklér hat méterről vágta a jobb alsó sarokba (2-0). Nem sokkal később szépítettek a Haladás VSE fiataljai (2-1).

Szünet után kissé visszaesett a Viktória játéka, ám stabilan védekezett Simon Attila együttese, nem vágta előre a labdákat,  türelmesen építette támadásait. A HVSE  többet kezdeményezett, de a lányok kontrái veszélyesek voltak. Egy ilyen után a 85. percben Király talált a hálóba: 3-1.